piątek, 29 września

Rzekome zdjęcie etui jednego z nadchodzących, przeprojektowanych modeli iPada Pro zostało udostępnione przez serwis Slashleaks, ukazując nowe, tajemnicze wycięcie na tyle.

Wiarygodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo powiedział, że Apple pracuje nad dwoma nowymi modelami iPada Pro, mierzącymi 11 i 12,9 cali. To zdjęcie podobno odnosi się do modelu „10,5 cala”, co najprawdopodobniej jest odniesieniem do nowego, 11-calowego urządzenia ze szczuplejszymi ramkami i odpowiednio większym wyświetlaczem. Odsłania ono wnękę w kształcie pigułki z tyłu obudowy, która jest poziomo wyrównana ze złączem Lightning.

Zdjęcie nawiązuje do lipcowego raportu Mac Otakara sugerującego, że Apple przeniesie Smart Connector w nadchodzących modelach iPada Pro z boku na dół, w pobliżu portu Lightning. Wkrótce po pojawieniu się tego raportu, rzekomy obraz CAD udostępniony przez Steve’a Hemmerstoffera ukazał Smart Connector, który zniknął ze swojego zwykłego miejsca i pojawił się jako podłużne wcięcie w pobliżu portu Lightning.

Wycięcie na obecnym zdjęciu etui iPada wygląda tak samo jak wcięcie na renderze CAD, jednak w przeciwieństwie do renderu to etui posiada nadal boczne wycięcie podobne do miejsca, w którym Smart Connector znajduje się w obecnej wersji iPada Pro, choć po przeciwnej stronie urządzenia obok przycisków głośności.

Zdjęcie nasuwa wiele pytań. Jednym z nich jest to, jak proponowany Smart Connector na spodzie iPada Pro będzie działać z akcesoriami takimi jak Smart Keyboard firmy Apple.

Przesunięte złącze wymagałoby nowej, pionowo ustawionej klawiatury Smart Keyboard, ale klawiatura w tej orientacji byłaby prawdopodobnie niestabilna, zwłaszcza w przypadku większego iPada Pro, a ponadto prawdopodobnie nie nadawałaby się do pracy biurowej.

Mac Otakara zasugerował, że Apple dokonuje zmiany, ponieważ Face ID będzie działa tylko wtedy gdy urządzenie jest w pionie. Jednak wcześniejsze informacje od Maca Otakara sugerowały, że Apple pracuje nad poziomym Face ID w systemie iOS 12 dla nowych modeli iPada Pro, które mają zawierać system kamer TrueDepth, wprowadzony po raz pierwszy w iPhone’ie X.

Komentując raport Maca Otakary, dobrze poinformowany reporter Bloomberga, Mark Gurman, również powiedział, że pozioma obsługa Face ID jest przeznaczona dla nadchodzących modeli iPada Pro, które zostaną ogłoszone we wrześniu.

A co jeśli nowe, owalne wycięcie na zdjęciu rzekomego etui jest w rzeczywistości czymś innym niż łącznik Smart Connector? Wkrótce wszystko będzie już jasne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx