poniedziałek, 6 lutego

Firma Apple wypuściła dziś ósmą wersję beta systemu iOS 12 dla publicznych beta testerów oraz dziesiątą wersję beta dla deweloperów. To już druga nowa wersja beta w przeciągu kilku dni. 

Zarejestrowani publiczni testerzy beta mogą pobrać wersję beta z poziomu uaktualnień systemu iOS.

iOS 12 oferuje kilka nowych funkcji, a Apple odświeża system operacyjny od góry do dołu, aby iPhone’y i iPady, zwłaszcza starsze modele, były szybsze i bardziej responsywne.

Na iPhonie X pojawiły się nowe postacie Animoji wraz z „Memoji”, czyli spersonalizowanym, humanoidalnym Animoji, który może być używany zarówno w Wiadomościach jak i w FaceTime, a w obu tych aplikacjach pojawiają się nowe efekty aparatu.

Apple pierwotnie planował wprowadzenie obsługi grupowego FaceTime w iOS 12, ale funkcja ta została usunięta w iOS 12 beta 6 i nie zostanie przywrócona do finalnej wersji iOS 12 tej jesieni.

Siri jest inteligentniejsza w systemie iOS 12 z nową funkcją Skróty, która umożliwia tworzenie wieloetapowych, spersonalizowanych automatyzacji za pomocą aplikacji, które można aktywować za pomocą poleceń głosowych Siri. Skróty można tworzyć za pomocą aplikacji Skróty, dostępnej obecnie w wersji beta tylko dla deweloperów.

Firma Apple zbudowała kompleksowe narzędzie do zarządzania czasem i monitorowania systemu iOS 12 wraz z funkcją „Czas na ekranie”, dzięki czemu można śledzić, ile czasu spędzamy w aplikacjach na iPhonie i iPadzie. Limity aplikacji mogą pomóc ograniczyć korzystanie z urządzeń z systemem iOS, zwłaszcza poprzez zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej.

Zaktualizowane opcje funkcji „Nie przeszkadzać” powodują, że aktywacja jej jest bardziej intuicyjna i prosta, a nowa opcja „Pora spać” ogranicza nocne powiadomienia i zakłócenia snu.

Zgrupowane powiadomienia ułatwiają wyświetlanie przychodzących powiadomień i zarządzanie nimi, a nowa funkcja błyskawicznego wyciszania umożliwia dostosowanie powiadomień bezpośrednio na ekranie blokady w trybie powiadomień po otrzymaniu takowego.

iOS 12 zawiera ulepszoną i przebudowaną aplikację Mapy, która korzysta z nowego zaprojektowanego przez Apple mechanizmu Map. Nowe Mapy zawierają również znaczne ulepszenia w ruchu drogowym, warunkach drogowych w czasie rzeczywistym, budynkach i wielu innych, a także pozwolą Apple szybciej wprowadzać zmiany i poprawki.

Powoli zbliżamy się do końca okresu testowania wersji beta, a publiczna premiera systemu iOS 12 została zaplanowana na wrzesień wraz z nowymi iPhone’ami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx