czwartek, 28 września

W miniony weekend w Warszawie odbyły się na Stadionie Narodowym największe w Polsce targi sportów wodnych i rekreacji „Wiatr i Woda”. Postanowiliśmy sprawdzić co takiego pokażą producenci gadżetów do urządzeń Apple, a okazja nadarzyła się tym większa, że zostaliśmy zaproszeni na targi przez przedstawiciela i jedynego dystrybutora w Polsce wiatromierza do iPhone’a firmy Vaavud.

Projekt wiatromierza dla iPhone’a trafił do serwisu Kickstarter prawie równy rok temu, próbując zebrać fundusze na swoją realizację. Okazało się, że pomysł został podchwycony i szybko znaleźli się pierwsi chętni na taki dodatek do iPhone’a. Za projektem stoi trójka Duńczyków: Thomas, Maria and Andreas. Sam Thomas był nawet gościem targów i mogliśmy poznać go osobiście. Jako fan sportów wodnych, aktywny Windsurfer i kitesurfer a zarazem fan Apple, postanowił stworzyć urządzenie, które byłoby prostym dodatkiem do ulubionego smartfona, pełniącym jednak w sportach wodnym dość ważne zadanie. I tak oto powstał wiatromierz Vaavud.

Wiatromierz został zainspirowany profesjonalnymi anemometrami miseczkowymi czyli najdokładniejszymi urządzeniami do pomiaru wiatru W odróżnienie od innych dostępnych na rynku anemometrów składa się z dwóch miseczek. Co najciekawsze wiatromierz Vaavud nie zawiera żadnej elektroniki. Wykorzystuje dwa magnesy, które wykrywane są przez pole magnetyczne iPhone’a i przeliczane na siłę wiatru. Wiatromierz został przetestowany i skalibrowany w profesjonalnym tunelu aerodynamicznym Politechniki Duńskiej, a jego dokładność to +/- 4% czyli 0,2 m/s. Tak zaprojektowany Vaavud to pewność precyzyjnych odczytów oraz to że możesz go trzymać nawet w kieszeni spodni czy w kamizelce asekuracyjnej. Wykonanie z jednego kawałka wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz wyposażenie w niskooporowe łożyska teflonowe sprawia że Vaavud jest bardzo trwały. Na własne oczy widzieliśmy jak po urządzeniu skakano, deptano a następnie znów dokonywano pomiarów.

opona

Mocowany do gniazda słuchawkowego wiatromierz współpracuje z darmową aplikacją. Aplikacja Vaavud daje jasny obraz średniej, chwilowej i maksymalne prędkości wiatru. Dodatkowo jako pierwszy na świecie ręczny wiatromierz pokazuje wykres wiatru na osi czasu. Aplikacja daje także możliwość przewijania oraz zoomu. Każdy wynik możesz umieścić na mapie. Co najciekawsze, aplikacja zbiera pomiary wszystkich użytkowników wiatromierza z całego świata, dzięki czemu możemy mieć jak najdokładniejsze a przede wszystkim wiarygodne wyniki pomiarów wiatru z każdego miejsca na świecie, które nas interesuje. Chcesz wiedzieć czy wieje na Helu? Uruchamiasz aplikację i szukasz użytkownika, który niedawno dokonał tam pomiaru. A jest ich już naprawdę liczne grono.

aplikacja Vaavud

Do wyboru mamy 3 kolory wiatromierza Vaavud. W kompletnym opakowaniu znajdziemy wiatromierz w kolorze zielonym, czerwonym lub białym oraz woreczek z neoprenu do przechowywania wiatromierza. Wiatromierz Vaavud współpracuje z iPhone’ami 4, 4S, 5, 5C, 5S oraz iPadami 2, 3, 4, oraz mini.

Vaavud_measurementscreen_kite_in_background_male

Jeżeli zainteresowała Was ta propozycja zwłaszcza przed zbliżającym się sezonem letnich wypadów zapraszamy do sklepów internetowych i stacjonarnych, których listę znajdziecie tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx