poniedziałek, 20 maja

Kiedy myślicie o profesjonalnych fotografach robiących zdjęcia wydarzeń sportowych, zazwyczaj wyobrażacie sobie zapewne ogromny obiektyw Canon lub Nikon zamontowany na drogim korpusie aparatu i masywnym statywie. Ale jak dowodzi fotograf  The Guardian Dan Chung, czasami można zrobić aż tyle za tak niewiele.

Podczas Igrzysk Olimpijskich Chung fotografuje sportowców używając tylko telefonu iPhone, kilku aplikacji i (czasami) dodatkowych obiektywów na iPhone’a lub jakiejś lornetki.

Oszałamiające zdjęcie pływaka Michaela Phelpsa pokazane powyżej zostało zrobione przez Chunga tylko przy użyciu iPhone’a 4S z jego 8-megapikselowym aparatem oraz z pomocą iOS’owego edytora zdjęć Snapseed. Aby uzyskać inne zdjęcia sportowców wykorzystując swojego iPhone’a, Chung czasami decyduje się robić je przez obiektyw Schneider iPro Wide Duo Kit lub lornetkę Canona umieszczoną na przodzie telefonicznego aparatu.

Chung jest oczywiście fotograf z dużym talentem, ale to wciąż niesamowite, że te zdjęcia zostały zrobione przez smartphone’a. Zainteresowanych fotografią i innymi zdjęciami Dana z Igrzysk Olimpijskich zachęcamy do obejrzenia uruchomionego na stronie The Guardian fotobloga z jego zdjęć wraz z opisem techniki w jaki sposób zostały zrobione.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx