poniedziałek, 24 czerwca

Lantronix dodał do swojej oferty domową wersję xPrintServer. Tych, którym to niewiele informujemy, że xPrintServer umożliwia drukowanie na dowolnej drukarce w domu przez AirPrint. Czyli najprościej, umożliwia bezprzewodowe drukowanie z iPhone’a lub iPada na każdej domowej drukarce.

Do tej pory urządzenie istniało tylko w wersji biurowej. Czym się różniło? Było droższe, bo wersja domowa kosztuje teraz niecałe 100 dolarów. Po drugie obsługuje drukarki USB ( a wersja biurowa obsługiwała tylko drukarki sieciowe), a także umożliwia udostępnianie tych drukarek USB w sieci innym komputerom PC lub Mac.

Jak to działa? Podłączasz maleńkie urządzenie do routera, a następnie do drugiego końca podłączasz drukarkę. To wszystko. Teraz można nie tylko drukować z telefonu iPhone lub iPada do jednej z ośmiu podłączonych drukarek USB (będziecie jednak potrzebowali koncentratora USB do zasilania więcej niż jednego urządzenia), ale xPrintServer udostępni drukarkę bezprzewodowo. Ciekawy gadżet.

Jeśli zatem posiadacie drukarkę i chcielibyście ją podłączyć do więcej niż jednego komputera oraz urządzenia iOS, zakup gadżetu wydaje się niemal niezbędny. Bo modeli drukarek z wbudowaną obsługą AirPrint wciąż jest niewiele. Gadżet możecie kupić w sklepie internetowym tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx