sobota, 13 lipca

Wakacje dla niektórych trwają w najlepsze. Wyjazdy, urlopy, czas na odpoczynek. Często w tym okresie wybieramy się na wyjazdy zagraniczne. Nachodzi nas ochota na obejrzenie na iPhone’ie czy iPadzie kolejnego odcinka ulubionego serialu na Netflixie, a tu niespodzianka. Nie da się – ograniczenie terytorialne.

To tylko jeden z przykładów jakie mogą nam się przytrafić w związku z tym, że internet w różnych krajach rządzi się swoimi prawami, a i same serwisy też narzucają swoje ograniczenia terytorialne. Taka sama sytuacja spotka nas ze wszystkimi polskimi serwisami streamingowymi czyli tzw. Playerami. Z pomocą może nam przyjść VPN.

W sieci znajdziemy sporo propozycji związanych z VPN, jedne są darmowe, inne są płatne. Warto zawsze rozważyć wszystkie za i przeciw każdej z propozycji aby móc wybrać rozwiązanie dla siebie najlepsze, bo choć darmowy wydaje się teoretycznie najbardziej korzystny to jak wszyscy dobrze wiemy, nic na świecie nie jest za darmo.

Wróćmy jednak do początku. Czym jest sieć VPN? Czemu on służy i dlaczego powinniśmy z niego korzystać. Jak czytamy na Wikipedii, VPN to z angielskiego wirtualna sieć prywatna. Dowiadujemy się również, że zwiększa on poziom naszego bezpieczeństwa w sieci oraz naszej anonimowości. Czyli w sumie same pozytywy.

Nie od dziś wiadomo, że każde nasze kliknięcie w internecie jest rejestrowane, na ich podstawie dobierane są nam reklamy, sugerowane oferty itp. Czy nie spotkaliście się z sytuacją, że wypatrujecie w internecie Waszej wycieczki marzeń w atrakcyjnej cenie. Znajdujecie ją, następnego dnia wchodzicie na tą samą stronę, a cena wycieczki jest już wiele wyższa. Wynika to z faktu, że witryny takie zapisują informację o tym, czego szukasz i wyświetlają ci wyższą cenę.

Nie wiem na ile choć trochę zainteresowałem Was tym zagadnieniem. Moim zdaniem warto jest rozważyć korzystanie z VPN’a nawet jeśli przyszłoby nam za niego trochę zapłacić. Większe bezpieczeństwo, szerszy dostęp do pokazywanych treści bez względu na lokalizację oraz możliwość zaoszczędzenia paru złotych może Was do tego skłoni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx