piątek, 17 maja

Apple wycenił swój najnowszy, profesjonalny monitor Pro Display XDR na ponad 24 000 złotych i opisuje go jako wyświetlacz zaprojektowany dla profesjonalistów, twierdząc nawet, że może się mierzyć wydajnością do niektórych profesjonalnych monitorów referencyjnych na rynku, które kosztują o wiele więcej.

Vincent Teoh, recenzent telewizyjny HDTVTest, przetestował niedawno to twierdzenie związane z Pro Display XDR, porównując go z referencyjnym monitorem Sony BVM-HX310, który wykorzystuje dwuwarstwową technologię LCD i kosztuje ponad 40 000 dolarów.

Przed zestawieniem Pro Display XDR z Sony HX310, Teoh przeprowadza dogłębne testy wyświetlacza Apple, mierząc jasność, kontrast i dokładność kolorów, przy czym testy pokazują niektóre z błędów Pro Display XDR.

Wystąpiły w nim problemy z kontrastem i dokładnością kolorów przy maksymalnej jasności wraz oraz „taką sobie” jednolitością ekranu, co spowodowało, że Teoh nazwał tryb referencyjny Pro Display XDR odpowiednim do konsumpcji treści, a nie do tworzenia treści.

Następnie Teoh porównał Pro Display XDR z wyświetlaczem referencyjnym Sony BVM-HX310, ponieważ wyświetlacz Sony wspomniano podczas prezentacji Pro Display XDR. Pro Display XDR z trudem nadążał za wyświetlaczem Sony, a Teoh powiedział, że nie jest to realny tańszy monitor referencyjny dla profesjonalistów.

„Myślę, że Pro Display XDR nie jest żadnym poważnym profesjonalnym kolorystą” – podsumował. „Ostatecznie, Pro Display XDR to tylko wyświetlacz IPS z 576 lokalnymi strefami przyciemniania z pełną matrycą, na których widnieje logo Apple i kosztuje 5000 dolarów”.

Zadając retoryczne pytanie, czy sprawiedliwie jest oceniać monitor o wartości 5000 dolarów do wyświetlacza referencyjnego o wartości 43 000 dolarów stwierdza, że to Apple dokonał tego porównania jako pierwszy podczas WWDC. „Pro Display XDR nie zapewnia dokładności wymaganej od monitorów referencyjnych”.

Pełne wideo Teoh odnośnie Pro Display XDR jest warte obejrzenia dla tych, którzy chcą zobaczyć pełne szczegóły związane z testami przed dokonaniem zakupu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] referencyjnymi, które mogą kosztować kilka razy tyle, niektórzy profesjonaliści twierdzą, że nie spełnia tego standardu. Pro Display XDR działa jednak dobrze w swojej cenie, z dużą dokładnością kolorów, pokryciem […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx