środa, 29 września

Serwis Digitimes donosi, że już w marcu doczekamy się  upragnionego 15 (i ewentualnie 17) calowego MacBook’a Air.

Dostawcy Apple niedawno rozpoczęli wysyłkę niewielkiej ilości komponentów do 15-calowego ultracienkiego modelu notebooka firmy Apple. Tym urządzeniem może być MacBook Air lub cieńszy MacBook Pro …. Przewidywana data premiery wyżej opisywanego notebooka to marzec przyszłego roku …15-calowy model ultrabook będzie w pełni funkcjonalnym urządzeniem, wraz z wyczekiwanym przez konsumentównapędem optycznym. To wpływa na ograniczenie do grubości 0,8 cala. Urządzenie o grubości mniejszej niż 0,8 cala może być w planach dopiero w późniejszym czasie.

Nie jest pewne jak dokładnie będą nazywały się wspomniane notebooki: MacBook Air, MacBook Pro a może po prostu „MacBook”. Niewykluczone, że model ten zostanie wyposażony w dysk SSD, spory wpływ na odejście producentów od typowych dysków twardych ma znaczący wzrost ceny tych podzespołów po powodziach w Tajlandii.

Nowy model MacBooka zostanie prawdopodobnie wyposażony w cztero-rdzeniowy procesor Intela z serii Ivy Bridge, który został wykonany w technologii 22nm. Oprócz korzyści ze zmniejszonego zużycia energii, procesory Ivy Bridge mają 20% wzrost wydajności procesora i do 60% wzrost wydajności grafiki zintegrowanej w porównaniu do obecnych modeli Sandy Bridge. Powinny również wspierać wideo 4K.

Z raportu wynika, że nowy MacBook ma się pojawić już w drugim kwartale 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x