czwartek, 25 lipca

Serwis Technically Personal poinformował o ciekawym kodzie znalezionym w wersji beta iOS 6 sugerującym, że nowe rozwiązanie mapowe firmy Apple może także torować sobie drogę do pojawienia się w jakiejś formie w OS X.

Dowody odkryte przez dewelopera Cody Coopera, odnoszą się do kilku starszych rozwiązań graficznych Intela, dla których funkcje map, takie jak cieniowanie są wyłączone.

W tym pliku XML są odniesienia do zestawu chipsetów graficznych Intela, dla których pewne funkcje, takie jak cieniowanie jest wyłączone.

Cody mówi, że starsze chipsety Intela są znane z tego, że nie obsługiwały cieniowania zbyt dobrze, więc pewnie dlatego Apple chce, aby wyłączyć tę funkcję na tych komputerach Mac lub renderować je programowo.

Nie jest jasne, jak dokładnie Apple miałby wykorzystać mapy na komputerze Mac i czy referencje nie są po prostu zaczepieniem dla aplikacji na OS X obsługujących mapy. Może jednak jest jakieś bardziej znaczące wytłumaczenie dla tego rozwiązania.

Nowe mapy Apple są kluczowym elementem iOS 6, dzięki czemu Apple uwolni się od relacji z Google Maps, w których był od czasów pierwszego iPhone’a w 2007 roku. Mapy Apple, opracowane we współpracy z TomTom i innymi dostawcami, będą obejmować integrację Siri z nawigacją „Flyover” oraz  widokiem 3D.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx