piątek, 19 lipca

ARM procesory

Francuska strona MacBidouille ożywia pogłoski, że Apple aktywnie rozwija procesory z architekturą ARM dla swoich komputerów Mac. Według źródeł opisanych jako wiarygodne, Apple ma prototypy kilku maszyn z ARM, w tym iMac, Mac mini i 13 -calowy Notebook z 4-8 64-bitowym, czterordzeniowym procesorem ARM.

Maszyny te są podobno w dalekim stadium rozwoju i posiadają nową klawiaturę, która zawiera wielkoformatowy Magic Trackpad. Apple być może jest już nawet gotowy na ich wypuszczenie, ale podobno nie jest zdecydowany na ten ruch.

MacBidouille nie jest częstym źródłem plotek, więc trudno ocenić jego wiarygodność jako źródła, ale pogłoski o komputerach Mac z architekturą ARM były w obiegu od lat. Wydaje się prawdopodobne, że Apple posiada prototypy takich urządzeń, ale wątpliwa jest możliwość wypuszczenia ich w najbliższym czasie.

Pierwsze informacje o takich planach pojawiły się, gdy Apple zagroził porzuceniem chipów Intela, jeśli nie zostałoby poprawione w nich zużycie energii. I choć jednym z ówczesnych sposobów na rozwiązanie tego problemu było przejście do AMD, to właśnie wtedy pojawiły się pierwsze pogłoski o migracji firmy Apple do procesorów ARM. Kolejny raport stwierdzający, że Apple ma już w swoich laboratoriach MacBook’a Air zasilanego procesorem ARM (A5) pojawił się w 2011 roku.

Apple poczynił wielkie postępy w realizacji swoich procesorów ARM. Ostatni A7 jest opisywany w niezależnych analizach jako procesor klasy komputerowej. W rzeczywistości, układ A7 jest obecnie wykorzystywany w iPhone’ach i iPadach Apple, pozostawiając nie wykorzystaną część swojej mocy.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx