czwartek, 25 lipca

iOS 10 iphone

Apple wypuścił wczoraj pierwszą publiczną wersję beta iOS 10. Jest ona identyczna z drugą wersją beta udostępnioną deweloperom i daje użytkownikom, którzy nie są deweloperami okazję przetestować nadchodzącą wersję oprogramowania. Biorąc jednak pod uwagę charakter oprogramowania w wersji wstępnej, czy jest to bezpieczne, aby zainstalować publiczną wersję beta iOS 10 na urządzeniu?

Jeśli Twój iPhone, iPad lub iPod touch, jest urządzeniem z którego korzystasz na codzień to warto się zastanowić, żeby póżniej nie tracić nerwów i nie wylewać żali że coś nie działa. Mimo, że publiczna beta jest zazwyczaj wystarczająco stabilna, aby korzystać z dziesiątek popularnych aplikacji, takich jak Airbnb, Camera +, Facebook, które zostały już zaktualizowane do iOS 10 i raczej nie będą pokazywać błędów ani niespodziewanie się wyłączać to te mniej znane aplikacje wciąż nie zostały jeszcze zaktualizowane i mogą działać nie poprawnie lub nie działać w ogóle.

Jak można było się spodziewać po oprogramowaniu w wersji beta, iOS 10 posiada również szereg już zgłoszonych błędów m.in. z CarPlay, Control Center, Centrum powiadomień, Wiadomościami, Muzyką i ogólną funkcjonalnością systemu. Wielu użytkowników, na przykład, doświadcza problemów z  dźwiękiem, który zatrzymuje się sporadycznie podczas korzystania z aplikacji takich jak Muzyka czy Spotify.

Inną kwestią jest rozważenie żywotności baterii. iOS 10 to oprogramowanie wciąż testowe bez kompletnej optymalizacji wydajności, więc można się spodziewać, że żywotność baterii będzie gorsza niż w iOS 9 – w niektórych przypadkach znacznie gorsza. Dobrą wiadomością jest to, że żywotność baterii wydaje się być lepsza w drugiej deweloperskiej wersji beta, na której oparta jest wersja publiczna i powinna się stopniowo poprawiać w kolejnych wersjach beta.

Oczywiście istnieją również pewne inne uwagi, o których warto pamiętać przed wykonaniem aktualizacji. Po pierwsze, nowe funkcje iMessage nie mogą być używane w rozmowach, chyba że odbiorca jest również posiadaczem wersji beta systemu iOS 10. W przypadku wysłania animacji, naklejki lub niewidzialnego atramentu na urządzenie z systemem iOS 9, ta druga osoba nie będzie widziała żadnego z tych elementów. Tymczasem App Store dla iMessage ma obecnie ma tylko cztery pakiety naklejek od Apple: Classic Mac, Hearts, Hands i Smileys.

Tak czy inaczej ostateczna decyzja należy do Was bo wiem, że ciekawość i chęć poznania nowości jest czasem silniejsza. I ja to dobrze rozumiem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx