niedziela, 24 września

Chociaż iPhone sam z siebie wraz z każdą kolejną generację zyskuje coraz lepszy aparat to na rynku wciąż pojawia się coraz więcej akcesoriów, które mają go jeszcze bardziej usprawnić. W ofercie akcesoriów możemy znaleźć coraz więcej dodatkowych obiektywów, za pomocą których iPhone’owe zdjęcia mają być jeszcze lepsze lub ciekawsze.

W moje ręce dostał się ostatnio jeden z takich obiektywów o nazwie #Clippo, który jest propozycją od naszych rodzimych producentów i właśnie ten obiektyw chciałem Wam dziś przedstawić.

#Clippo trafia w ręce użytkownika w prostym, szarym opakowaniu ekologicznym co mi się osobiście podoba. Zawsze byłem fanem prostych prostych rozwiązań. W środku znajdujemy oczywiście nasz obiektyw, dekielek zabezpieczający obiektyw kiedy go nie używamy, oraz woreczek w którym możemy trzymać nasz fotograficzny dodatek. Całość jest całkiem poręczna i łatwa do schowania nawet do kieszeni, nie mówiąc już o plecaku, nerce, czy torebce.


Dużym plusem #Clippo jest jego uniwersalność. Na rynku sporo jest dodatkowych obiektywów, ale większość jest zazwyczaj dedykowana do konkretnych modeli telefonów, co wiąże się z tym, że zmieniając telefon musimy liczyć się ze zmianą akcesorium. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj nie są one tanie, taka zabawa może być kosztowna. Clippo mocuje się do telefonu za pomocą klipsa, który bez problemu dopasuje się do większości dostępnych na rynku telefonów, nie tylko iPhone’ów.

A co daje nam ten dodatkowy obiektyw? Przede wszystkim jest szerokokątnym obiektywem z kątem widzenia 180°. To naprawdę dużo. Dodatkowo obiektyw daje możliwość robienia zdjęć makro, oraz z efektem tzw. rybiego oka. Efekty takich zdjęć mogą być naprawdę zadziwiające.


Mówiąc o uniwersalności #Clippo nie sposób nie wspomnieć o jednym problemie z którym się zetknąłem. Powyższe zdjęcia robiłem za pomocą iPhone’a X, który jak wiemy posiada podwójny obiektyw. I to właśnie ten podwójny obiektyw powoduje, że zdjęcia niekiedy bywają nieostre na brzegach. Po prostu w przypadku tego telefonu bardzo starannie trzeba dopasować obiektyw do samego otworu aparatu, aby to możliwie wyeliminować.

Nie oszukujmy się również, ten obiektywy to nie jest profesjonalny sprzęt, więc nie oczekujmy też cudów. Na domowe, Instagramowe, czy Facebookowe działania będzie on spełniał swoją rolę bez najmniejszych zastrzeżeń. Fajnie może też przydać się do zdjęć selfie ponieważ bez problemu możemy założyć go również na przednią kamerę. Jego cena również wydaje się przystępna ponieważ obecnie możemy nabyć #Clippo za 69 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx