wtorek, 23 lipca

Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi dziś rano w sądzie okręgowym Północnego Okręgu Kalifornii, Apple i Samsung rozstrzygnęli ostatecznie trwającą od siedmiu lat batalię prawną.

W dokumencie, Apple i Samsung poinformowali, że zgodzili się na uregulowanie pozostałych wzajemnych roszczeń w patentowej batalii związanej z designem, która powróciła do sądu w maju. Warunki ugody nie zostały uwzględnione w dokumencie sądowym, ale Samsung postanowił, że zapłaci Apple 539 milionów dolarów, które zasądził sąd po ponownym rozpatrzeniu szkody w maju.

Spór prawny firmy Apple i Samsung toczy się od 2011 roku kiedy to Apple pozwał Samsunga za naruszenie patentów Apple związanych z wyglądem urządzenia w pięciu urządzeniach z Androidem sprzedawanych w latach 2010-2011. Firma Samsung została uznana za winną naruszenia patentów Apple w 2012 roku, ale obie firmy spędziły ostatnie sześć lat nad ustaleniem całkowitej kwoty, jaką Samsung winien jest Apple za naruszenie.

Samsung stanowczo przekonywał, że powinien zapłacić odszkodowanie tylko za część wyglądu iPhone’a, który skopiował, podczas gdy Apple nieustannie domagał się płatności w oparciu o pełną wartość iPhone’a.

Sąd w maju w dużej mierze stanął po stronie Apple, nakazując Samsungowi zapłacić 539 milionów dolarów. Decyzja ta, dla Samsunga była niezadowalająca, ponieważ przekroczyła kwotę 399 milionów dolarów, którą pierwotnie zasądzono do zapłaty firmie Samsung. Południowokoreańska firma złożyła kolejną apelację, domagając się nowego procesu 11 czerwca, ale teraz wycofała wszystkie odwołania od momentu osiągnięcia porozumienia.

Apple odmówił komentarza bezpośrednio na temat ugody, odsyłając do oświadczenia spółki po wydaniu majowego wyroku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx