poniedziałek, 27 maja

Apple pracuje nad „cieńszą i lżejszą” wersją MacBooka Air, którego firma planuje wypuścić najwcześniej w drugiej połowie tego roku lub w 2022 roku wynika nowego raportu znanego dziennikarza Bloomberga Marka Gurmana.

W raporcie czytamy:

Będzie posiadał technologię ładowania Apple MagSafe i nową wersję procesorów Apple dla komputerów Mac. Apple dyskutował o zmniejszeniu laptopa poprzez zmniejszenie krawędzi wokół ekranu, który pozostanie 13 calowy. Obecny model waży 2,8 funta i w najgrubszym miejscu ma nieco ponad pół cala.

Firma rozważała stworzenie większej wersji MacBooka Air z 15-calowym ekranem, ale Apple nie posunie się naprzód z tym modelem dla następnej generacji, powiedziały osoby proszące o anonimowość. Rzeczniczka Apple odmówiła komentarza.

Z raportu wynika również, że nowy 13-calowy model MacBooka Air będzie posiadał również parę portów USB 4 do podłączania urządzeń zewnętrznych. Oczekuje się, że obecny model MacBooka Air, zaktualizowany w listopadzie o procesor Apple Silicone nadal pozostanie w ofercie jako model podstawowy.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział wcześniej, że Apple wprowadzi nowego MacBooka Air w pewnym momencie w 2022 roku sugerując, że odświeżenie może nie nastąpić w 2021 roku. Według Kuo, MacBook Air, który pojawi się w 2022 roku będzie wyposażony w wyświetlacz mini-LED.

Wprowadzając na rynek w październiku 2020 roku modele iPhone’a 12 i 12 Pro, firma Apple na nowo wskrzesił pojęcie MagSafe, które było używane wcześniej w odniesieniu do zrywanych magnetycznych kabli do ładowania MacBooków. ‌MagSafe‌‌ został całkowicie wycofany z linii komputerów Mac, a ostatni komputer z ‌‌MagSafe‌‌ to MacBook Air‌ z 2017 roku, który został wycofany przez Apple w lipcu 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx