poniedziałek, 17 czerwca

Według analityka Apple Ming-Chi Kuo, Apple zacznie w tym roku przenosić swoje urządzenia na technologię mini-LED, a nowy raport DigiTimes potwierdza oczekiwanie Kuo, że wersja MacBooka Air mini-LED ma pojawić się w 2022 roku.

Kuo uważa, że Apple wypuści modele iPadów Pro i przeprojektowanych MacBooków Pro w 2021 roku, a następnie nowego MacBooka Air w 2022 roku, wszystkie z wyświetlaczami mini-LED i chipami Apple Silicon. Dzisiejszy raport DigiTimes, cytujący źródła łańcucha dostaw, odzwierciedla ten ogólny pogląd:

Źródła spodziewają się, że 11-calowy i 12,9-calowy iPad Pro firmy Apple oraz 16-calowy MacBook Pro, który ma zostać wydany w 2021 roku, będą wyposażone w wyświetlacze miniLED, a miniLED zostanie rozszerzony na produkty MacBook Air w 2022 roku.

Oprócz przeprojektowanego 16-calowego MacBooka Pro, Kuo spodziewa się, że Apple wprowadzi na rynek nowego 14-calowego MacBooka Pro z zupełnie nowym wyglądem pod koniec drugiego lub trzeciego kwartału tego roku. Kuo twierdzi, że te modele MacBooka Pro będą wyposażone w wyświetlacze Mini-LED zapewniające większą jasność, lepszy kontrast, bogatsze kolory i nie tylko.

Przewiduje się, że MacBooki Pro będą głównym czynnikiem napędzającym dostawy paneli mini-LED, ponieważ mają one rzekomo zyskać mini-LED przed iPadem i zaobserwować szybszy wzrost dostaw.

W rezultacie Apple prawdopodobnie wprowadzi mini-LED jako funkcję „Pro” Maca, jednak Kuo uważa, że firma będzie w stanie zrekompensować zwiększone koszty, ponieważ koszt chipów Apple Silicon jest znacznie niższy niż w przypadku procesorów Intela, co pozwoli mu przenieść tę technologię do swojego najpopularniejszego MacBooka w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx