środa, 24 kwietnia

Nowe modele iPada Pro są wyposażone w procesor A12Z Bionic, który jest niezwykle podobny do układu A12X w modelach iPad Pro‌ z 2018 roku oferując niewielką poprawę wydajności.

Co je różni to fakt, że A12Z ma 8-rdzeniowy procesor graficzny, podczas gdy A12X zawiera 7-rdzeniowy procesor graficzny. Nowe dowody udostępnione przez NotebookCheck sugerują, że A12Z Bionic to po prostu przemianowany układ A12X z włączonym ukrytym rdzeniem GPU.

Według NotebookCheck, witryna TechInsights, która rozłożyła procesor na części potwierdziła, że układ A12X z 2018 roku fizycznie ma 8 rdzeni GPU, a nie 7 rdzeni GPU, jak Apple pokazywał w specyfikacjach technicznych. Jeden z rdzeni A12X jest wyłączony.

A12X i A12Z wydają się być tymi samymi fizycznymi procesorami, z tą samą liczbą fizycznych rdzeni procesora i GPU, co sugeruje, że A12Z nie jest nowym projektem. Strona AnandTech spekuluje również, że A12Z jest wariantem A12X.

W przyszłości TechInsights planuje przeprowadzić dokładniejszą analizę w celu ustalenia, czy istnieją jakiekolwiek różnice między A12X i A12Z w nowych modelach iPada Pro‌.

NotebookCheck spekuluje, że Apple zachował zaktualizowaną konstrukcję układu dla przyszłych modeli iPada Pro i rzeczywiście są pogłoski o drugim odświeżeniu iPada Pro tej jesieni, które mogą przynieść wyświetlacze mini-LED i łączność 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx