wtorek, 18 czerwca

BMW zaprezentowało na targach CES elektryczny sportowy sedan o nazwie „i Vision Dee„, samochód koncepcyjny, który teoretycznie może konkurować z pojazdem elektrycznym Apple, o którym mówi się od dawna.

i Vision Dee wykorzystuje technologię rozpoznawania głosu Amazona, ale przede wszystkim prezentuje własne podejście BMW do pojazdów nowej generacji, które polega na połączeniu sprzętu i oprogramowania. Wszystko te funkcje zaprojektowano w celu zapobiegawczego rywalizowania z firmami technologicznymi, takimi jak Apple, które wydają się być na o krok do wejścia w przemysł samochodowy. BMW od 2019 roku oferuje bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania dla milionów swoich pojazdów i mówi, że w przyszłości skoncentruje się na ochronie danych, wsparciu deweloperów i bezproblemowej integracji cyfrowej.

W iVision Dee kierowcy mogą wybierać spośród pięciu różnych poziomów informacji wyświetlanych za pomocą suwaka „BMW Mixed Reality” na desce rozdzielczej, w tym wskazówek kierunkowych rzeczywistości rozszerzonej i powiadomień w mediach społecznościowych. Cała przednia szyba działa jak duży wyświetlacz. Asystent głosowy BMW nowej generacji, o nazwie Dee, może wspomagać kierowcę, rozpoznawać tożsamość kierowcy, automatycznie otwierać drzwi i nie tylko.

Samochód posiada również 240 indywidualnie kontrolowanych segmentów e-ink, które mogą zmieniać cały kolor samochodu i wyświetlanych wzorów. iVision Dee będzie dostępny już w 2025 roku w ramach uruchomienia szerszej platformy pojazdów sterowanych oprogramowaniem.

Bloomberg stwierdza, że „i Vision Dee” wydaje się rywalizować z przyszłym pojazdem elektrycznym Apple i może zaoferować namacalne oznaki tego, jakich funkcji można się po nim spodziewać, kiedy zostanie ostatecznie ogłoszony.

Najnowsze plotki mówią, że samochód Apple będzie miał znacznie bardziej konwencjonalną konstrukcję z ograniczonymi możliwościami jazdy autonomicznej w cenie poniżej 100 tysięcy dolarów. To może ustawić pojazd elektryczny Apple jako znacznie bardziej bezpośredniego konkurenta dla modelu Tesli S, niż wcześniej sądzono.

Oczekuje się, że samochód zostanie wprowadzony na rynek w 2026 roku, ale może zostać ogłoszony gdzieś w 2025 roku, zwłaszcza że przez pewien czas będzie musiał przejść zatwierdzenie regulacyjne i szeroko zakrojone testy, zanim zostanie udostępniony użytkownikom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx