niedziela, 19 maja

Producent kłódek i zamków, firma Yale na targach CES 2017 ogłosiła, że jej linia inteligentnych zamków Real Living Assure  będzie kompatybilna z HomeKit do końca marca. Od tego czasu nowe zamki będą sprzedawane z modułem HomeKit, który będzie również dostępny do nabycia oddzielnie, aby dodać go do istniejących zamków.

Wsparcie HomeKit pozwoli użytkownikom zamknąć i otworzyć swoje domy za pomocą nowej aplikacji Dom w iOS 10 lub darmowej aplikacji Yale Assure (tylko w USA i Kanadzie) na iPhone’a i iPada. Kupujący może również używać poleceń głosowych Siri takich jak „Hej Siri, zamknij drzwi frontowe” i „Hej Siri, czy moje przednie drzwi są zamknięte?”

Użytkownicy mają również możliwość sprawdzenia baterii zamka oraz aktualny stan blokady zamka, utworzenie do 12 unikalnych kodów PIN, dostosowanie ustawień zamka i powiadomień, nazwanie zamka i dodanie nowej blokady przez aplikację Yale Assure. Użytkownicy trzeciej generacji Apple TV mogą kontrolować akcesoria HomeKit w aplikacji Home z dala od domu.

Zamki deadbolt wyposażone są w podświetlany ekran dotykowy i klawiaturę dla wpisania kodu. Jeśli smartfon jest niedostępny, użytkownik może wprowadzić unikalny kod PIN ręcznie aby wejść do domu. Zamek z obsługą Bluetooth jest zasilany przez cztery baterie AA.

Yale twierdzi, że moduł HomeKit będzie również zgodny z ich najnowszym zamkiem  nexTouch Wireless smart lock skierowanym do właścicieli małych firm. Oczekuje się, że nowe zamki z obsługą HomeKit i samodzielny moduł HomeKit będzie można zakupić na stronie Yale w marcu. Cennik nie został ujawniony.

Zamek Real Living Assure bez wsparcia HomeKit można kupić za 199,99 dolarów na stronie internetowej Yale w wersji z polerowanego mosiądzu, satynowego niklu i ciemnej szarości. Moduły ZigBee i Z-Wave dostępne są za 50 dolarów każdy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx