sobota, 18 maja

Apple i niemiecka firma Carl Zeiss wspólnie pracują nad inteligentnymi okularami do rzeczywistości rozszerzonej, które mogłyby zostać ogłoszone jeszcze w tym roku, twierdzi znany bloger Robert Scoble w poście na Facebooku.

Według Scoble, Zeiss rzekomo potwierdził współpracę między obiema firmami w rozmowie, która odbyła się na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w zeszłym tygodniu.

Scoble pytał o to pracowników Zeiss na wystawie po zauważeniu, że Zeiss miał stoisko w części rozszerzonej rzeczywistości na targach CES bez wystawiania jakiegokolwiek produktu do rozszerzonej rzeczywistości. Wierzy on, że Apple zmusił Zeissa do zachowania milczenia o nadchodzącym produkcie.

Nie jest jasne, na ile wiarygodne są informacje Scoble, ale wcześniejsze plotki sugerują, że Apple pracuje nad zestawem inteligentnych okularów, które łączą się bezprzewodowo z iPhone’em i wyświetlają obrazy oraz inne informacje do użytkownika.

Apple powiedział, że kontaktował się z dostawcami w temacie projektu, który wydaje się być w fazie rozpoznawczej i rozwoju prototypów. Choć Scoble wierzy, że okulary mogą zostać wydane w 2017 roku, to poprzednia informacja wskazuje bardziej na rok 2018 lub później.

Apple ma pełny zespół ludzi zajmujących się badaniami nad rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością i odkrywaniem w jaki sposób technologie te mogą być uwzględnione w przyszłych produktach. Wiele razy w ciągu ostatniego roku Tim Cook stwierdzał, że Apple głęboko interesuje się rzeczywistością rozszerzoną. „Rozszerzona rzeczywistość może być naprawdę świetna. Inwestowaliśmy i nadal inwestujemy w to dużo” powiedział Tim w lipcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx