niedziela, 25 września

Cerevo XON SNOW-1

Na największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii CES 2015 firma Cerevo zaprezentowała nowy, inteligentny system wiązań snowboardowych XON SNOW-1. Dzięki synchronizacji przez Bluetooth wiązania pobierają w czasie rzeczywistym i przekazują do dedykowanej aplikacji na iOS lub Android całą masę analiz związanych z aktualnie przebytym dystansem.

Snowboardowy system śledzenia monitoruje ruch, szybkość i technikę, a nawet rozkład masy na desce snowboardowej. Dzięki czterem czujnikom obciążenia na spodzie każdej stopy, zawodnicy mogą zwizualizować swoją równowagę i poprawić swoją technikę podczas kolejnego zjazdu. Aplikacja jest w stanie pokazać także bilans obciążenia na każdą stopę, środek ciężkości, zginanie przodu i tyłu deski oraz przyspieszenia.

Dane pobierane są dla każdego zjazdu, pozwalając użytkownikom na wnikliwą analizę pod koniec każdego cyklu lub podczas oczekiwania na wyciągu na wjazd. Wiązanie posiadają także cztery jasne diody LED zainstalowane przy palcach i pięcie. Umożliwia to łatwą kontrolę nacisku stopy czy to podczas pierwszych kroków na snowboardzie czy też ćwicząc bardziej zaawansowane techniki jazdy. Diody mogą też pełnić dodatkową funkcję bezpieczeństwa dla osób lubiących zjazdy o zmierzchu.

Autodesk VRED 2014

Zainteresowanych rozwiązaniem XON SNOW-1 zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej i zaznania się z najnowszymi informacjami na temat wiązań. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo nic o dokładnej dacie premiery jednak Cerevo informuje, że będą dostępne w roku 2015 i mają kosztować około 500 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx