sobota, 9 grudnia

intel

Intel ogłosił dzisiaj wprowadzenie pełnego zestawu procesorów „Broadwell-U”, otwierając tym samym drzwi do zaktualizowanych wersji MacBook’a Air i 13-calowego MacBooka Pro Retina. Premiera tych chipów jest zasadniczo zgodna z przeciekami harmonogramów z lipca ubiegłego roku, kiedy to padła również data, że wydanie mocniejszych chipów Broadwell odpowiednich dla 15-calowych MacBook’ów Pro Retina nastąpi dopiero w lipcu lub w sierpniu tego roku.

broadwell_u

Jak zauważył AnandTech, nowe układy Broadwell-U to zestaw czterech chipów 28-watowych, o częstotliwościach bazowych od 2,5 GHz do 3,1 GHz i posiadających nową, zintegrowaną grafikę Iris 6100. Core i5-5257U, Core i5-5287U i Core i7-5557U pojawiają się jako bezpośredni następcy chipów Haswell-U stosowanych obecnie w 13-calowych MacBook’ach Pro Retina. Choć nowe procesory posiadają tylko 100 MHz wzrost prędkości wobec swoich odpowiedników Haswell, to posiadają wiele innych ulepszeń, zwłaszcza w zakresie grafiki i powinny się przyczynić do znacznej poprawy wydajności.

Mówiąc o potencjalnych datach dostarczania procesorów Broadwell dla Apple Intel mówi, że nowe układy Broadwell-U są już dostarczane do producentów, a pierwsze urządzenia oparte na nowych chipach oczekiwane są do końca miesiąca. Systemy oparte na układach z wykorzystaniem grafiki Iris mogą się pojawić pod koniec bieżącego kwartału.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx