czwartek, 18 lipca

WiTricity

Firma WiTricity ogłosiła dziś wydanie swojego nowego systemu bezprzewodowego ładowania dla iPhone’a 5 i iPhone’a 5S. Wychodzi ona poza istniejącą technologię ładowarek indukcyjnych, takich jak Powermat, które wymagają bezpośredniego kontaktu z podstawką podczas ładowania. System WiTricity obsługuje przesyłanie energii na krótkich odcinkach przy użyciu rezonansu magnetycznego, dzięki czemu klocki ładujące można umieścić poza zasięgiem wzroku, np. na dolnej powierzchni biurka.

Współpraca Apple z WiTricity została odkryta w 2011 roku kiedy to po raz pierwszy odkryto, że Apple pracuje nad „nowym sposobem ładowania” iPhone’a. Ostatecznie sposób ten zaowocował po prostu złączem Lightening wprowadzonym w iPhone’ie 5, ale Apple ma wyraźnie interes w technologii bezprzewodowego ładowania, a w szczególności w technologii WiTricity.
WiTricity+iPhone+5+Charger+3b_QuickTime_MOV_SF_640
Wnioski patentowe Apple, przedstawiają sposób w jaki firma może użyć technologii WiTricity, aby przykładowo umożliwić komputerowi takiemu jak iMac służyć jako bezprzewodowy hub do ładowania innych akcesoriów i innych urządzeń, takich jak klawiatury, myszki i urządzenia iOS, które będą w ścisłej bliskości z iMackiem. Wkrótce po publikacji zgłoszenia patentowego firmy Apple, WiTricity zademonstrował nawet jak taki system działa.

System WiTricity ogłoszony dziś jest konstrukcją referencyjną, nie przeznaczoną do sprzedaży bezpośredniej konsumentom, ale pozwoli spółce na zawiązywanie partnerstwa z wieloma innymi firmami, producentami urządzeń oraz akcesoriów do wdrażania tej technologii.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx