sobota, 15 czerwca

szczoteka Kolibree

Kolibree zaprezentował pierwszą na świecie szczoteczkę elektryczną synchronizowaną z urządzeniami iOS, przeznaczoną do śledzenia nawyków szczotkowania i zachęcania do lepszej opieki stomatologicznej. Kolibree analizuje nawyki szczotkowania, a następnie wyświetla je na ekranie telefonu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. 

Szczoteczka Kolibree wykorzystuje technologię Bluetooth do łączenia się z iPhone’em, automatycznie synchronizując dane za każdym razem, kiedy szczoteczka jest używana. Wbudowany czujnik mierzy czas, który użytkownik spędza na szczotkowaniu oraz monitorowaniu czy trudno dostępne obszary zostały odpowiednio oczyszczone.
https://www.youtube.com/watch?v=oEDMzFYqW9k

Sama szczoteczka posiada wymienne główki, co pozwala wielu użytkownikom korzystać z jednej bazy, choć producent sugeruje, że taki sposób korzystania może skomplikować proces gromadzenia danych i zaleca indywidualne szczotki dla każdej osoby. Szczoteczka Kolibree ma regulację prędkości wibracji i szczotkowania od 4000 do 12500 obrotów na minutę, a pełne naładowanie wystarcza na około tygodniowe z niej korzystanie.

szczoteczka Kolibree

Aplikacja Kolibree współpracuje z maksymalnie pięciami różnymi szczoteczkami w celu zarządzania rodzinną higieną jamy ustnej zebranej w jednym miejscu. Dzieci i dorośli, którzy potrzebują motywacji do mycia zębów mogą zarabiać odznaki i śledzić ich postępy w szczotkowaniu na specjalnych wykresach.

Kolibree planuje rozpoczęcie zbierania pierwszych zamówień latem, a będą się one wahać w cenie od 99 dolarów do 200 dolarów. Oczekuje się, że produkt wysyłany będzie w trzecim kwartale 2014 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx