poniedziałek, 4 marca

CubeSensors

Na targach CES zaprezentowano nowy produkt do domowego monitorowania różnych czynników środowiskowych w dążeniu do poprawy jakości życia. Zgodnie z informacją firmy CubeSensor jest małą kostką z siedmioma czujnikami, zaprojektowana aby „pomóc żyć lepiej”.

Te małe urządzenia mierzą jakość powietrza, temperaturę, wilgotność, hałas, oświetlenie i ciśnienie atmosferyczne i powiadamia użytkowników za pomocą wizualną i powiadomień Push, by w razie potrzeby mogli dokonać zmian w celu poprawy ich otoczenia. Pokój może być zbyt jasny, aby dobrze w nim spać, lub zbyt ciemny do pracy, a użytkownik może nie zauważać jak negatywny wpływ może mieć otoczenie na jego aktualnie wykonywane czynności.

Idea projektu wyszła od konsumentów coraz bardziej zainteresowanych danymi o własnym życiu, zwłaszcza kiedy są skoncentrowani na swoim zdrowiu lub formie fitness. Jednak nie było wszechogarniającego produktu, który monitorowałby poziom zdrowotności własnego otoczenia.

CubeSensors są dostępne w pakietach 2, 4 lub 6 sztuk wraz z stacją bazową od 235 do 455 Euro. Oczekuje się, że wysyłka urządzeń nastąpi w pierwszym kwartale 2014 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx