wtorek, 3 października

Parrot_MiniDrone_JumpingSumo

Parrot, firma stojąca za starowanym iPhone’em AR.Dronem ujawniła podczas trwających targów CES 2014 dwa swoje nowe produkty. Będą to MiniDrone, mniejsza wersja AR.Drone oraz Jumping Sumo, zrobotyzowany samochód z indywidualnie kontrolowanymi kołami.

parrot_mini_drone_verge-800x532

Podobnie jak inne produkty Parrot, MiniDrone jest kontrolowany za pomocą aplikacji iOS, co pozwala użytkownikowi na łatwe sterowanie i dostosowanie wysokości. Parrot MiniDrone wyposażony jest również w duże koła, które działają jako bariera ochronna wokół wirnika, co sprawia, że urządzenie jest odporne na odbijanie się od obiektów. The Verge podaje więcej szczegółów o urządzeniu:

Z technicznego punktu widzenia Parrot używa akcelerometru, czujniku ultradźwiękowego, żyroskopu oraz posiada kamerę skierowaną w dół, aby umożliwić dronowi pozostanie w powietrzu. W przeciwieństwie do AR.Drone, nie posiada kamery i wyjścia wideo. Do komunikowania się z dronem służy Bluetooth 4.0, a firma twierdzi, że maksymalny zasięg w przejrzystym powietrzu to niecałe 50 metrów.

Drugie urządzenie Parrot Jumping Sumo kontrolowane jest przez system wykorzystujący gesty machnięcia, wykrywacz ruchu i żyroskop do nawigacji. Samo urządzenie posiada wbudowany aparat o rozdzielczości QVGA i Wi-Fi 802.11ac do komunikowania się z dołączoną aplikacją na iPada, gdzie użytkownik może oglądać perspektywę robota w czasie rzeczywistym.

parrot_jumping_sumo_verge-800x532

Oczekuje się, że oba drony zostaną wydane jeszcze w tym roku, a ich cena nie jest jeszcze znana.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx