środa, 29 listopada

Apple uczestniczył w długotrwałym sporze o znak towarowy „iPhone” w Brazylii, a spór został znów odnowiony przez IGB Electronica, brazylijską firmę zajmującą się elektroniką użytkową, która pierwotnie zarejestrowała nazwę „iPhone” w 2000 roku.

IGB Electronica stoczyła wieloletnią bitwę z Apple, próbując uzyskać wyłączne prawa do znaku towarowego „iPhone‌”, ale ostatecznie przegrała, a teraz, według brazylijskiej strony Tecnoblog sprawa została wniesiona do Najwyższego Sądu Federalnego w Brazylii.

IGB Electronica pod nazwą Gradiente wyprodukowała w Brazylii w 2012 roku linię smartfonów z Androidem marki IPHONE, a przez pewien czas brazylijska firma otrzymała wyłączne prawa do znaku towarowego „iPhone”. To orzeczenie nie trwało jednak długo, a Apple i IGB ostatecznie uzyskały prawa do używania nazwy w tym kraju.

Apple starał się uniemożliwić IGB korzystanie ze znaku towarowego, podczas gdy IGB próbuje odzyskać wyłączny dostęp do marki. Decyzja z 2018 roku utrzymała w mocy orzeczenie z 2013 roku, które dało obu markom pozwolenie na używanie znaku towarowego.

W najnowszym procesie IGB zamierza cofnąć decyzję z 2018 roku, ale sprawa może zająć lata, zanim zostanie wydany wyrok przez Najwyższy Sąd Federalny w tym kraju. IGB jest w trakcie postępowania naprawczego od 2018 roku i straciła blisko 1 miliard brazylijskich Reali, więc firma może mieć nadzieję na wypłatę od Apple, aby zakończyć spór.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx