piątek, 9 czerwca

Jak informuje The Verge, niektórzy użytkownicy zauważyli, że Instagram nieoczekiwanie uzyskuje dostęp do kamery.

Użytkownicy zgłosili, że zielony wskaźnik włączonej kamery, który pojawił się w wersji beta iOS 14 był wyświetlany podczas zwykłego przeglądania konta, ale nie robili oni zdjęcia ani nie nagrywali wideo. W oświadczeniu dla The Verge rzecznik Instagrama powiedział, że to zachowanie było błędem i jest naprawiane.

„Uzyskujemy dostęp do Waszej kamery tylko wtedy, gdy nas o tym poprosicie – na przykład, gdy przełączacie się z konta na kamerę. Znaleźliśmy błąd i naprawiamy go” powiedział rzecznik Instagrama. „W takich przypadkach nie uzyskujemy dostępu do Waszej kamery i żadne treści nie są rejestrowane”.

Błąd na Instagramie jest najnowszym z serii nieoczekiwanych i kontrowersyjnych zachowań aplikacji ujawnionych przez rozszerzone opcje prywatności w iOS 14. IOS 14 powiadamia użytkowników, gdy aplikacja lub widżet wkleja tekst ze schowka lub uzyskuje dostęp do kamery lub mikrofonu. Od czasu wydania deweloperskiej wersji ‌iOS 14‌ i publicznej wersji beta odkryto, że wiele popularnych aplikacji, takich jak LinkedIn, Reddit i TikTok, potajemnie uzyskuje dostęp do danych schowka.

W zeszłym roku Facebook, firma macierzysta Instagrama, uzyskiwała dostęp do kamery w tle, gdy aplikacja była używana, bez wiedzy użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx