poniedziałek, 6 lutego

AppleCare-n

Sąd Brukseli może zablokować dostęp do wszystkich stron internetowych firmy Apple w odpowiedzi na skargi złożone przez Federalny Urząd Publiczny (FPS), informuje belgijska gazeta. Apple został oskarżony o wprowadzanie konsumentów w błąd na temat ochrony gwarancyjnej dostępnej dla produktów zakupionych w detalicznych i internetowych sklepach Apple.

apple-eu-warranty

Skarga złożona w zeszłym roku twierdziła, że Apple informuje o swojej rocznej gwarancji i rozszerzonej gwarancji AppleCare, ale nie informuje konsumentów o ich prawie do dwuletniej rękojmi na mocy prawa Unii Europejskiej. W odpowiedzi na ten wniosek, Apple starannie opisał różnice między standardowym zakresem rocznej gwarancji firmy, rozszerzonej gwarancji AppleCare i dwuletniej gwarancji UE, ale strona z porównaniem nie okazała się wystarczająca do belgijskiej grupy regulacyjnej.

Brukselski sędzia śledczy może nakazać lokalnym dostawcom usług internetowych wpisanie na czarną listę stronę internetową firmy Apple, gdyż prawo belgijskie przewiduje regulację usług elektronicznych, w przypadku gdy naruszają one prawa ochrony konsumentów. Choć ma on możliwość zablokowania strony Apple, to sędzia nie jest pewien jak tego dokonać gdyż blokowanie strony internetowej firmy Apple zakłóca inne krytyczne usługi iOS i OS X takie jak iTunes i iCloud.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx