piątek, 12 lipca

Nowy interfejs użytkownika, nowe, najdokładniejsze mapy, zgodność z iOS 5, nowa wersja systemu AutoMapa Traffic oraz obsługa nowych języków. AutoMapa iOS 3.0 dostępna w AppStore!

AutoMapa iOS 3.0 wita swoich użytkowników nowym, rewolucyjnym interfejsem dostosowanym do urządzeń iPhone i iPad. Uwzględnia on różnice w wielkości ekranu pomiędzy tymi urządzeniami i zapewnia jeszcze większą widoczność mapy, niż dotychczas.

AutoMapa iOS 3.0 to również nowatorska informacja o skali przekroczenia dozwolonej prędkości. Przekraczając prędkość, wyświetlona na ekranie obwódka ikony ograniczenia prędkości wypełnia się czerwonym kolorem w stopniu zależnym od tego, jak bardzo kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość.

Aby dodatkowo oczyścić ekran nawigacyjny AutoMapa wprowadziła przyciski pojawiające się dopiero po kliknięciu w ekran. Aktywują one funkcje takie jak zmiana widoku z 2D na 3D czy regulacja wysokości trójwymiarowych brył budynków. Z panelu pilota korzystać można w dwóch wariantach: pełnym, zawierającym przydatne informacje nawigacyjne takie jak pikietaż, odległość od celu, czas i godzinę dojazdu czy prędkość, jak i kompaktowym zawierającym informacje o prędkości pojazdu i czasie dojazdu do celu. Nowy interfejs pozwala również na dodatkowe zwiększenie widoczności mapy podczas korzystania z iPhone w poziomie, dzięki możliwości ukrycia dolnej belki nawigacyjnej.

Szczegółowy opis nowego interface użytkownika dostępny jest pod adresem: https://www.automapa.pl/iOS/

AutoMapa iOS 3.0 to również sprawne narzędzie do walki z ulicznymi korkami. Dzięki nowej wersji systemu AutoMapa Traffic, użytkownicy iPhone oraz iPadów 3G otrzymują dostęp do danych o korkach i natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. System AutoMapa Traffic i technologia LiveDrive! zamieniają iPhone i iPady w niezwykle skuteczne narzędzie nawigacyjne, które pozwala pokonać korki i inne utrudnienia na drodze. Dodatkowo, dzięki funkcji podglądu wizualizacji natężenia ruchu drogowego na terenie całego kraju można sprawdzić, jak w danej chwili wygląda stan zakorkowania poszczególnych dróg.

Nowa wersja AutoMapy, dostosowana do systemu iOS 5 stanowi ważny element w jej rozwoju. Nowy, zaprojektowany specjalnie dla systemu urządzeń Apple interfejs użytkownika jeszcze bardziej uprości jej obsługę, a nowe mapy i nowa wersja systemu AutoMapa Traffic będą nieocenione podczas świątecznych podróży.”– powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Nowa AutoMapa iOS 3.0 bazuje nowych mapach Polski opracowanych w 4 kwartale 2011 roku. Co szczególnie ważne, dzięki systemowi AutoMapa Traffic możliwe jest wprowadzanie zmian w mapach takich jak blokowanie i odblokowywanie remontowanych ulic, czy zmiany ich kierunkowości w trybie on-line.

Podróżując z AutoMapą iOS użytkownicy mogą jednocześnie korzystać z muzyki zgromadzonej w swoim iPhone czy iPadzie i odtwarzać ją poprzez głośniki samochodowe. Podczas odtwarzania muzyki, AutoMapa inteligentnie ściszy lekko muzykę tak, aby komunikat nawigacyjny wygłaszany przez Krzysztofa Hołowczyca nie był zagłuszany przez inne dźwięki, a następnie przywróci poprzednią głośność odtwarzanej piosenki. AutoMapa 3.0 dla systemu iOS zawiera również dwie nowe lokalizacje językowe: angielską i niemiecką wraz czterema nowymi głosami nawigacyjnymi. Mike i Erica poprowadzą użytkowników AutoMapy iOS w języku angielskim, natomiast Alexander i Kamila – w języku niemieckim.

Użytkownicy urządzeń iPhone 3GS/ 4/ 4S oraz iPadów w wersji 3G mogą pobrać AutoMapę Polska iOS 3.0 bezpośrednio z AppStore.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx