środa, 29 marca

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nowym kampusie Apple nazwanym „statkiem kosmicznym” kiedy współzałożyciel i były prezes Steve Jobs, przedstawił swoje plany w Cupertino City na posiedzeniu rady w dniu 7 czerwca. Firma złożyła ostatnio zmienione plany kampusu, uzupełniając je nową wizualizacją.

Mamy wrażenie, że w zrewidowanych planach nowa jest tylko wizualizacja, która wygląda jak na zdjęciu powyżej, a reszta wydaje się być taka sama, jak pierwotnie zakładano. Jednak w dokumentach znalazł się także szczegółowy plan ilustrujący, jak czteropiętrowy budynek będzie wyglądał.

Nowy obiekt ma pomieścić 13000 pracowników Apple na ponad 2,8 mln metrów kwadratowych. Steve Jobs był pierwszym, który nadał mu nazwę „statku kosmicznego” po posiedzieniu rady w tym roku:

„To dość niesamowite budynek. To trochę tak, jakby wylądował statek kosmiczny. Obiekt ma wspaniały dziedziniec w środku … To koło. Wszystko dookoła jest zakrzywione. Jeśli coś tworzymy, to nie najtańszym sposobem. W budynku nie ma ani kawałka prostego szkła. Wszystko jest zaokrąglone. Użyliśmy naszego doświadczenia z budowania salonów detalicznych na całym świecie i wiemy, jak zrobić największe kawałki szkła na świecie możliwe do architektonicznego użycia. Chcemy, aby właśnie one były użyte w tej budowli.”

Apple ma nadzieję, że budowa nowego kampusu zakończy się w 2015 roku.

UPDATE: Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, cały dach nowego obiektu ma być wyłożony panelami słonecznymi. Będą one w stanie wygenerować moc do zasilenia miliona telewizorów. To może uczynić z nowego kampusu Apple największy generator energii słonecznej na świecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx