wtorek, 25 czerwca

Apple najwyraźniej spodziewa się dużego popytu na swojego nowego iPada Pro z procesorem M1, ponieważ firma poprosiła swojego głównego dostawcę chipów, TSMC, o zwiększenie produkcji chipa dla nowego iPada i nowszych komputerów Mac twierdzą źródła branżowe cytowane przez DigiTimes.

Wcześniej w tym tygodniu firma Apple zaprezentowała zupełnie nowego 11- i 12,9-calowego iPada Pro z chipem Silicon M1 Apple, tym samym chipem zasilającym nowo wprowadzony 24-calowy iMac, a także wydany wcześniej Mac mini, MacBook Air i MacBook Pro.

Chip M1 po raz pierwszy został zaprezentowany w listopadzie, a wobec trwającego globalnego niedoboru chipów popyt na niego jest jeszcze większy dzięki nowemu iPadowi Pro. DigiTimes donosi, że TSMC miał poprzedni cel 120 000 płytek chipowych miesięcznie w drugiej połowie roku. Dzięki silnemu naciskowi Apple, TSMC ma teraz na celu produkcję 140 000 do 150 000 płytek chipowych miesięcznych od drugiego do czwartego kwartału roku.

Mimo że nowy iPad Pro i 24-calowy iMac zostały ogłoszone w tym tygodniu, ich sprzedaż rozpocznie się dopiero w drugiej połowie maja. Znaczne opóźnienie między ogłoszeniem a sprzedażą jest prawdopodobnie spowodowane obciążeniem dostawców Apple.

Badania cytowane dzisiaj w innym raporcie DigiTimes sugerują, że nowy, 12,9-calowy iPad Pro z wyższej półki, wyposażony w nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR, osiągnie w tym roku 5 milionów sprzedanych sztuk. Nowy ‌iPad Pro‌ i 24-calowy ‌iMac‌ będą dostępne w przedsprzedaży od piątku 30 kwietnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx