sobota, 22 czerwca

Apple podobno zlecił dostawcom wyprodukowanie 96 milionów iPhone’ów w pierwszej połowie 2021 roku, co stanowi prawie 30% wzrost rok do roku, po późnym wzroście popytu na iPhone’a 12 w obliczu światowej pandemii koronawirusa.

Mówi się, że duże zamówienia obejmują najnowszą serię iPhone 12‌ oraz starsze telefony iPhone 11 i iPhone SE, chociaż według źródeł, które rozmawiały z Nikkei Asia, niedobory kluczowych komponentów w całej branży mogą sprawić, że cel stanie się nierealny.

Analityk GF Securities Jeff Pu powiedział Nikkei, że większość dostawców i obserwatorów rynku jest optymistycznie nastawiona do popytu w 2021 roku i powiedział, że uważa, że dostawy iPhone’ów „z pewnością” wzrosną w przyszłym roku. Jednak pomimo optymistycznej prognozy Pu ostrzegł, że nadal nie ma pewności co do tego, czy przyszłoroczna seria iPhone’a 13 będzie tak samo gorąco oczekiwana, jak udowadnia pierwsza linia iPhone’ów 5G firmy Apple.

Oczekuje się, że Apple będzie nadal oferować cztery iPhone’y w 2021 roku, bez zmian w rozmiarach. Możemy więc spodziewać się 5,4-calowego iPhona mini, 6,1-calowego niedrogiego iPhona, 6,1-calowego modelu Pro i 6,7-calowego Pro Max. Nie przewiduje się większych zmian konstrukcyjnych, a iPhone’y 2021 prawdopodobnie będą miały ten sam zestaw funkcji, co iPhone’y 2020, ale prawdopodobnie możemy liczyć na ulepszenia aparatu, szybszy procesor z serii A i nowy chip 5G firmy Qualcomm.

Plotki sugerują, że co najmniej jeden przyszłoroczny iPhone może mieć konstrukcję pozbawioną portów zewnętrznych, opierając się całkowicie na ładowaniu bezprzewodowym, a nie na porcie Lightning, chociaż nie jest jasne, czy to się uda. Apple może również w 2021 roku zmniejszyć wycięcie ekranu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx