sobota, 3 czerwca

Jak informuje The VergeApple zwolnił Antonio Garcíę Martíneza, byłego Product Managera w Facebooku i autora kontrowersyjnej książki „Chaos Monkeys”, po publicznych i wewnętrznych apelach o jego usunięcie i dochodzenie z powodu wcześniejszych mizoginistycznych oświadczeń.

Apple zatrudnił Martíneza na początku tego tygodnia do zespołu reklamowego, jednak komentarze, które Martínez wygłosił w przeszłości, wywołały potępienie ze strony użytkowników w mediach społecznościowych i wśród wewnętrznych pracowników Apple.

W wydanym oświadczeniu Apple stwierdza, że wysoko ceni różnorodność swojego zespołu, a ci którzy stanowią zagrożenie dla jego wartości nie są mile widziani w firmie.

W Apple zawsze staraliśmy się stworzyć integracyjne, przyjazne miejsce pracy, w którym wszyscy są szanowani i akceptowani. Nie ma tu miejsca na zachowanie, które poniża lub dyskryminuje ludzi za to, kim są.

Petycja złożona przez pracowników Apple i wzywająca do jego zwolnienia nazwała wcześniejsze uwagi „mizoginistycznymi”, a jego zatrudnienie „kwestionuje część naszego systemu integracji w Apple, w tym panele rekrutacyjne, weryfikację przeszłości i nasz proces gwarantujący, że nasza istniejąca kultura integracji jest wystarczająco silna, aby przeciwstawić się osobom, które nie podzielają naszych wartości” informuje The Verge.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx