sobota, 15 czerwca

Choć nowe komputery iMac M1 mają trafić do pierwszych klientów dopiero w przyszłym tygodniu, to już teraz pojawiły się pierwsze testy porównawcze urządzeń w Geekbench, prawdopodobnie od recenzentów, którzy je testują.

Nie będzie specjalnym zaskoczeniem, że testy iMaca M1 wypadają na równi z testami MacBooka Pro M1, MacBooka Air i Maca mini uzyskując średni wynik pojedynczego rdzenia wynoszący 1724 i średni wynik dla wielu rdzeni 7453. Wyniki pochodzą z trzech obecnie dostępnych testów porównawczych.

Benchmarki dotyczą modelu iMac 21,1, który jest prawdopodobnie podstawową opcją z 8-rdzeniowym procesorem, 7-rdzeniowym procesorem graficznym i dwoma portami Thunderbolt. Testy porównawcze ‌‌iMaca M1‌ obejmują 8 rdzeni procesora i podstawową częstotliwość 3,2 GHz i działający na nim system macOS 11.3.

24-calowy ‌‌iMac‌ M1 osiąga znacznie lepsze wyniki w stosunku do 21,5-calowego ‌iMaca‌ z 2019 roku przede wszystkim dzięki zmianie procesora z Intela na M1 i będzie solidnym ulepszeniem w stosunku do wszystkich starszych maszyn 21,5-calowych.

Zaawansowany 21,5-calowy ‌iMac‌ poprzedniej generacji uzyskał wynik w teście jednordzeniowym 1109 i wielordzeniowym 6014, więc ‌iMac‌ M1 jest o 56% szybszy, jeśli chodzi o wydajność jednego rdzenia i 24% szybszy, jeśli mówimy o wydajności wielordzeniowej.

W porównaniu z obecnym, 27-calowym najwyższym modelem ‌iMaca, ‌iMac M1 osiąga lepsze wyniki pod względem wydajności jednordzeniowej, ale pod względem wydajności wielordzeniowej pozostaje w tyle za chipem Comet Lake Intel 10.generacji. Topowy model 27-calowy ‌iMac‌a uzyskał wynik jednordzeniowy 1247 a wielordzeniowy 9002.

Wydajność jednordzeniowego iMaca M1 jest zatem o 38 procent większa, ale wydajność wielordzeniowa  iMaca z Intelem jest o 25 procent większa.

Patrząc na te wyniki ‌iMac‌ M1 nie będzie w stanie zastąpić topowego modelu 27-calowego ‌iMaca, ponieważ pozostaje w tyle pod względem wydajności wielordzeniowej, ale Apple pracuje nad zaawansowanymi chipami Apple Silicon do komputerów stacjonarnych, które zobaczymy pewnie gotowe w odświeżonych, 27-calowych iMacach.

iMac M1 pokonuje jednak niższe modele 27-calowego iMaca z procesorami Intela, pokonując 6-rdzeniowe modele Intela zarówno pod względem wydajności jedno- jak i wielordzeniowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx