sobota, 13 kwietnia

Analityk Apple, Ming Chi Kuo, opublikował nowy raport, w którym szczegółowo opisał swoje badania dotyczące dostawców soczewek, którzy zaczną dostarczać części dla Apple w nadchodzących latach.

Przewidujemy, że Semco, najlepszy koreański dostawca soczewek i Sunny Optical, najlepszy chiński dostawca soczewek, wejdą do łańcucha dostaw soczewek Apple odpowiednio w drugiej połowie 2020 i w 2021 roku.

Uważa się, że nowi dostawcy mogą stać się bezpośrednią konkurencją dla firmy Genius Electronic Optical, która obecnie dostarcza soczewki dla Apple.

Chociaż tajniki od których dostawców Apple pozyskuje swoje części mogą nie być bardzo interesujące dla konsumentów, Kuo wspomina o kolejnej zmianie, która może być interesująca dla użytkowników iPhone’ów. Kuo uważa, że Semco dostarczy firmie Apple duży procent nowych peryskopowych teleobiektywów dla iPhone’a w 2022 roku.

Kuo wcześniej informował o planach projektowych Apple dotyczących soczewek peryskopowych we współpracy z tajwańskim dostawcą Genius Electronic Optical, choć wydaje się, że plany te uległy zmianie.

Soczewki peryskopowe już trafiły do niektórych smartfonów i zapewniają producentom sposób na zapewnienie znacznie większego zoomu optycznego w obudowie wielkości smartfona. Na przykład Huawei oferuje w P30 Pro 5-krotny zoom optyczny przy użyciu podobnego mechanizmu. Huawei pracuje już nad telefonem z 10-krotnym zoomem optycznym.

Apple zgłosił patent na soczewki peryskopowe już w 2016 roku. Zgodnie z opisem zawartym w patencie, światło trafiało do aparatu przez główny obiektyw, odbijało się od dołączonego lustra w smartfonie, a następnie trafiałoby do dodatkowego obiektywu, który przesuwa się w górę i w dół w celu powiększania. Apple opisuje go jako „składany teleobiektyw aparatu”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx