wtorek, 27 lutego

Apple, który od wielu lat wspiera badania nad AIDS za pośrednictwem swojego partnerstwa z organizacją RED, podzielił się dziś pewnymi szczegółami na temat pracy nad położeniem kresu AIDS w Afryce dzięki pieniądzom zbieranym na Globalny Fundusz.

Od czasu założenia w 2006 roku (RED) pozyskał ponad 600 milionów dolarów na wsparcie Globalnego Funduszu, z którego 200 milionów pochodzi od Apple.

Apple sprzedaje wybrane ekskluzywne produkty marki pod szyldem (PRODUCT) RED, a z każdego takiego urządzenia lub akcesorium (PRODUCT) RED, część wpływów zostaje przekazana na rzecz globalnego funduszu walki z Aids. Apple od lat sprzedaje produkty (PRODUCT) RED, a najnowszym wersją jest czerwona wersja iPhone’a XR.

Apple jest największym darczyńcą korporacyjnym (RED), a dziś Apple podzielił się pewnymi historiami o ludziach z HIV, którzy korzystają z pieniędzy przekazanych na Globalny Fundusz. Cały artykuł jest wart przeczytania choć niestety tylko w języku angielskim.

Światowy fundusz dostarczył pieniądze tysiącom placówek w Kenii i siedmiu innych krajach w Afryce Subsaharyjskiej, co znacznie zmniejszyło rozprzestrzenianie się choroby. W 2017 roku w Kenii było 53 000 przypadków HIV, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z liczbą przypadków HIV w 2000 roku kiedy 9,3 procent wszystkich dorosłych w tym kraju było nosicielami wirusa HIV.

Dzięki lepszemu dostępowi do leczenia HIV za pośrednictwem Globalnego Funduszu, który zapewnia życie 17,5 milionom ludzi dzięki lepom podawanym w chwili rozpoznania, zaledwie 4,8 procent dorosłych w Kenii było nosicielami wirusa HIV w 2017 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx