sobota, 18 maja

Jak informuje The Wall Street Journal, Apple niedawno podkupił najlepszego inżyniera Netflixa, który ma pracować nad stworzeniem zespołu technicznego do obsługi Apple TV+ i innych usług firmy.

Nowo zatrudniony Ruslan Meshenberg pomógł zbudować platformę Netflix i brał udział w kluczowych inicjatywach w celu stworzenia szybszej i bardziej spójnej usługi dla widzów. Wprowadził infrastrukturę gwarantującą niezawodne odtwarzanie programów i filmów Netflix.

Meshenberg dołączył do działu usług internetowych Apple w tym tygodniu, a jego profil na LinkedIn podaje go jako lidera inżynierii.

Według The Wall Street Journal Meshenberg dołącza do Apple w momencie, gdy Apple zmienia podejście do usług w chmurze, częściej polegając na zewnętrznych dostawcach w celu zaoszczędzenia pieniądzy.

Michael Abbott, były inżynier Twittera, jest odpowiedzialny za operacje usług internetowych Apple i zatrudnia inżynierów do swojego zespołu technicznego Apple. Apple nie napotkał żadnych poważniejszych problemów z ‌Apple TV‌+ lub innymi nowymi usługami, ale zatrudnienie takiej osoby jak Meshenberg zapewni, że wszystko będzie działało sprawnie, gdy Apple będzie powiększać się o nowych klientów i nowe treści.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx