niedziela, 19 maja

W miarę rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Chinach, Apple zamknął dziś dwa kolejne sklepy detaliczne w tym kraju. Według Bloomberga sklepy znajdujące się w Nanjing i Fuzhou w Chinach zostały tymczasowo zamknięte.

Podczas prezentacji najnowszych wyników finansowych dyrektor generalny Apple, Tim Cook potwierdził, że jedna lokalizacja sklepu w Qingdao w Chinach została już zamknięta, zwiększając liczbę wszystkich zamkniętych sklepów do trzech. Wiele innych sklepów ma ograniczone godziny pracy.

Apple planuje ponownie otworzyć sklepy w Nanjing i Fuzhou 3 lutego, a Apple Store w Qingdao zostanie ponownie otwarty 4 lutego.

Apple ograniczył podróże pracowników do Chin do operacji „krytycznych dla biznesu” i zapewnia stałą opiekę dla pracowników Apple zlokalizowanych w Wuhan i całych Chinach.

Do tej pory pojawiło się ponad 6000 przypadków koronawirusa, głównie w Chinach, chociaż wirus rozprzestrzenia się na inne kraje. Niektóre fabryki dostawców Apple w Chinach zostaną zamknięte do 10 lutego z powodu chińskiego Nowego Roku i wybuchu epidemii, która, jak powiedział prezes Apple Tim Cook, może mieć wpływ na produkcję.

Jak mówi Cook, sytuacja związana z wirusem wciąż się rozwija, a Apple nadal gromadzi dane w tym temacie. Firma odczuwa spowolnienie sprzedaży z powodu zamykania sklepów detalicznych jak i zmniejszonej liczby kupujących, którzy boją się wychodzić na zewnątrz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx