wtorek, 27 lutego

Apple zakupił firmę Drive.ai, startup autonomicznych samochodów z siedzibą w Mountain View, co firma potwierdziła w rozmowie z Axios.

Apple zatrudnił dziesiątki inżynierów Drive.ai, a Drive.ai zaprzestał wszystkich operacji w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Pogłoski z początku czerwca sugerowały, że Apple jest w trakcie nabywania Drive.ai, aby wzmocnić własny rozwój systemu dla autonomicznego pojazdu. Umowa była wówczas określana jako nabycie, co sugeruje, że Apple interesował się tą firmą bardziej dla pracowników niż samej technologii.

Firma Drive.ai została założona w 2015 roku przez grupę studentów Uniwersytetu Stanforda i uruchomiła usługę autonomicznej jazdy w wybranych miastach w Teksasie. Firma napotkała jednak trudności i poszukiwała nabywcy, którym okazał się być Apple.

Nie pojawiły się żadne informacje na temat ceny zakupu, ale Axios twierdzi, że Apple przejął nowych pracowników w dziedzinie inżynierii i projektowania produktów.

Pogłoski sugerują, że w ramach wysiłków związanych z autonomicznym samochodem, Apple pracuje nad samoobsługowym transportem kampusowym, aby poprowadzić pracowników między różnymi biurami Bay Area.

Przejęcie Apple Drive.ai potwierdza, że prace nad projektem Apple Car wciąż trwają. Apple w lutym zwolnił 190 pracowników z działu autonomicznych samochodów w ramach restrukturyzacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx