poniedziałek, 22 lipca

W MacBooku Air M2 firma Apple zastąpiła wykonany przez firmę Intel komponent odpowiedzialny za kontrolowanie portów USB i Thunderbolt niestandardowym kontrolerem, co oznacza, że ​​ostatnie pozostałości Intela są teraz całkowicie nieobecne w najnowszym komputerze Mac.

Na początku tego miesiąca serwis naprawczy iFixit udostępnił filmik z rozbiórki nowego MacBooka Air, ujawniając wygląd wnętrza całkowicie przeprojektowanego urządzenia. Jednym subtelnym szczegółem, który w dużej mierze pozostał niezauważony, było to, że w przeciwieństwie do poprzednich komputerów Mac, najnowszy MacBook Air wprowadza niestandardowe kontrolery dla portów USB i Thunderbolt.

iFixit wspomniał o tym w swoim raporcie, zauważając, że znalazł „pozornie stworzony przez Apple sterownik Thunderbolt 3 zamiast znanych nam chipów Intela”. Nowy komponent został dziś udostępniony na Twitterze, gdzie poświęcono mu więcej uwagi.

Niewiele jest znanych szczegółów na temat tych kontrolerów, w tym tego, czy są one wykonane na zamówienie przez firmę Apple, czy inną firmę. W maju 2021 roku Mark Gurman z Bloomberga poinformował, że Apple planuje „zamienić ostatnią pozostałą część Intela na własną wersję. Obecne komputery Mac M1 firmy Apple nadal wykorzystują komponent Intela znany jako USB Retimer, który pomaga zasilać USB-C i Thunderbolt na swoim komputerze.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx