wtorek, 27 lutego

Apple udostępnił dziś swoim publicznym beta testerom drugie wersje beta iOS 16 i iPadOS 16. Dzisiejsza beta pojawia się nieco ponad dwa tygodnie po pierwszej publicznej wersji beta i pokrywa się z czwartą wersją beta dla deweloperów.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać drugą wersję beta systemu iOS 16 i iPadOS 16 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych testów beta.

A co nowego Apple testuje w tej wersji?

Edytowanie/Cofanie wysłanych wiadomości iMessage

Teraz można dotknąć małej etykiety „Edytowana” pod dymkiem edytowanej wiadomości iMessage, aby wyświetlić oryginalną wersję wiadomości i wszelkie inne wcześniejsze zmiany. Ponadto wiadomości iMessages można teraz edytować tylko pięć razy, zanim opcja „Edytuj” zniknie.

Chociaż nadal istnieje 15-minutowe okno na edycję iMessage, firma Apple skróciła limit czasu na cofnięcie wysłania wiadomości iMessage do dwóch minut po jej dostarczeniu.

cofanie-wiadomości-iOS-16

API aktywności na żywo

Apple udostępnił deweloperom ActivityKit w wersji beta, umożliwiając programistom rozpoczęcie testowania funkcji aktywności na żywo na ekranie blokady w swoich aplikacjach w wersji beta systemu iOS 16. Na razie aplikacje, które wprowadzą tę funkcję, będą dostępne tylko za pośrednictwem TestFlight czyli w wersjach testowych.

Aktywności na żywo będą zapewniać podgląd informacji w czasie rzeczywistym na ekranie blokady. Na przykład aplikacja sportowa może umożliwić użytkownikowi rozpoczęcie podglądania meczu na żywo. W tym przypadku „Aktywność na żywo” pojawiłaby się na ekranie blokady przez czas trwania gry i pokazywałaby przykładowo aktualny wynik.

Apple twierdzi, że „aktywność na żywo” nie zostanie uwzględniona w pierwszej publicznie wydanej wersji systemu iOS 16, a funkcja ta zostanie włączona w kolejnej aktualizacji jeszcze w tym roku — być może w systemie iOS 16.1. W tym czasie do App Store trafią aplikacje oferujące działanie tej funkcji.

Nowe tapety w aplikacji Dom

Druga publiczna beta systemu iOS 16 dodaje nowe tapety Wildflowers i Architectural do wyboru w aplikacji Dom, obok istniejących tapet.

tapety-dom-ios-16

Nowe limity czasowe cofnięcia wysłanego maila

W aplikacji Mail na iOS 16 możliwe będzie szybkie anulowanie wysłania wiadomości e-mail. W pierwszych wersjach beta limit czasu na wysłanie wiadomości e-mail wynosił 10 sekund, ale druga beta daje użytkownikom opcje wyboru 10, 20 lub 30 sekund.

cofanie-maila-iOS-16

Ustawienia powiadomień na ekranie blokady

Apple poprawił wygląd opcji powiadomień na ekranie blokady w aplikacji Ustawienia. W drugiej wersji beta systemu iOS 16 firma Apple zawiera teraz obrazki, które wizualizują opcje Liczba, Stos i Lista dotyczące wyświetlania powiadomień na ekranie blokady.

powiadomienia-iOS-16

Nowy interfejs dostosowywania ekranu blokady

Apple zmienił interfejs podczas dostosowywania ekranu blokady, z opcjami kolorów, gradientów, zdjęć i innych elementów na dole.

Nowe tapety w CarPlay

Statyczna wersja tapety iOS 16 na iPhone’a jest teraz dostępna dla CarPlay, z opcjami wielokolorowymi, niebieskimi i szarymi do wyboru.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx