niedziela, 5 lutego

gt_advanced_logo_2

W pierwszym publicznym oświadczeniu dotyczącym ogłoszenia przez firmę GT Advanced wniosku o upadłość , rzecznik firmy Apple w rozmowie z Reuterem powiedział, że był zaskoczony tą informacją oraz zastanawia się nad kolejnymi krokami.

„Jesteśmy skoncentrowani na utrzymaniu miejsc pracy w Arizonie po zaskakującej decyzji GT i będziemy nadal współpracować z urzędnikami państwowymi i lokalnymi władzami zanim podejmiemy kolejne kroki” powiedział rzecznik Chris Gaither.

GT ponoć popadł w trudności finansowe, gdy Apple wstrzymał ostatnią ratę 139 000 000 dolarów przedpłaconego kredytu, ostatniej części z 580 000 000 dolarów, które pomóc firma GT otrzymała na rozpoczęcie działalności w zakładzie produkcyjnym szafiru w Mesa w Arizonie, który stał się własnością Apple.

Po tym jak Apple nie zdecydował się na wykorzystanie szafiru w wyświetlaczach iPhone’a 6 i pozostał bez zobowiązań do zakupu szafiru od GT, producentowi szafiru szybko zaczęło brakować pieniędzy. Wraz z rozpoczęciem spłaty kredytu dla Apple od stycznia,  GT znalazł się w potrzebie wprowadzenia ochrony przed upadłością podczas reorganizacji swojej działalności.

Chociaż Apple Watch ma korzystać w niektórych modelach ze szkła szafirowego, to analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo twierdzi, że upadłość GT nie powinna mieć wpływu na ten produkt, a Apple może pozyskać szafir do tego produktu z różnych źródeł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx