piątek, 12 lipca

macbook_air_2015

Digitimes donosi, że Quanta Computer rozpoczął produkcję ultracienkich, 12-calowych MacBook’ów Apple i wygląda na to, że pełna produkcja ma ruszyć na początku listopada. Raport wskazuje jednak, że pomimo największych wysiłków komputer nie będzie gotowy na czas okresu przedświątecznego.

Według producentów komponentów największe trudności mają oni ponoć z ultracienką obudową do nowego MacBook’a Air, która jak się mówi, jest jeszcze szczuplejsza niż posiadają obecne 11-calowe i 13-calowe MacBook’i Air. Źródła łańcucha dostaw dodają także, że 12-calowy MacBook Air będzie posiadał dotykowy wyświetlacz Retina.

Pogłoski o ultra-cienkim, 12-calowym MacBook’u firmy Apple pojawiały się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, a raport Jacka Marcha z zeszłego miesiąca informował, że notebook pojawi się nawet w wielu wariantach kolorystycznych i pozbawiony będzie wewnętrznego wentylatora. Usunięcie wentylatora sugeruje również, że urządzenie posiadać będzie procesor ultra małej mocy, taki jak procesor Broadwell-Y Core M niedawno ogłoszony przez firmę Intel.

Dołączenie dotykowego wyświetlacza Retina wydaje się jednak mniej prawdopodobne w 12-calowym MacBooku, ponieważ taka innowacja zwiększyłaby znacznie koszt maszyny. Dotykowy, 12-calowy MacBook byłby również prawdopodobnie w konflikcie z zapowiadanym 12,9-calowym iPadem Pro, który jak się uważa pojawić się może na początku przyszłego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

„Źródła łańcucha dostaw dodają także, że 12-calowy MacBook Air będzie posiadał dotykowy wyświetlacz Retina.” – HAHAHAHAHAHA good one 😉 A na cholerę dotykowy ekran w systemie nierozpoznającym do tyku? O_o
A po drugie na cholerę dotykowy ekran gdzie dużym touchpadem dzięki świetnym gestom zrobimy więcej niż miziając ekran w Windows8?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx