poniedziałek, 15 sierpnia

Firma Apple zapowiedziała dziś nowy model iMaca pod nazwą „iMac Pro” z przewidywaną datą premiery w grudniu tego roku. Firma nazwała komputer „najpotężniejszym komputerem Mac” i został zaprojektowany specjalnie dla najbardziej wymagających użytkowników.

27-calowy iMac Pro ma posiadać wyświetlacz Retina 5K i może posiadać aż 18-rdzeniowy procesor Xeon oraz 22 Teraflopy do obliczeń graficznych, które można uzyskać w najwyższych konfiguracjach. Ponadto iMac Pro po raz pierwszy jako komputer stacjonarny Mac pojawi się w kolorze Space Grey z klawiaturą, myszką Magic Magic, Magic Trackpad 2 w tym samym kolorze.

Firma Apple powiedziała, że dzięki tak potężnemu komputerowi stacjonarnemu użytkownicy będą mogli korzystać z zaawansowanej edycji grafiki, tworzenia wirtualnych materiałów i rzeczywistego renderowania modeli 3D. IMac Pro wyposażony będzie w nowy procesor graficzny Radeon Pro Vega, najbardziej zaawansowaną grafikę na Maca i może zawierać do 16 GB pamięci o dużej przepustowości.

Wydajność to moc, a moc generuje ciepło. By rozwiązać ten problem, całkowicie przeprojektowano termiczną architekturę iMaca Pro, wyposażając go w dwie innowacyjne dmuchawy, masywny radiator i dodatkowe otwory wentylacyjne. Efektem tego jest przepływ powietrza większy o prawie 75%, a pojemność cieplna systemu o 80%. Dzięki temu iMac Pro może działać z mocą 500 W – o 67% większą niż wcześniejszy iMaca.

Jeśli chodzi o pamięć masową to iMac Pro obsługuje do 4 TB pamięci SSD i do 128 GB pamięci RAM. Dzięki czterem portom Thunderbolt 3 użytkownik może podłączyć do dwóch macierzy RAID o wysokiej wydajności i dwa monitory 5K w tym samym czasie, a tym samym wzmocnić stację roboczą na poziom pro-level. Po raz pierwszy w komputerze Mac nowy iMac Pro oferuje interfejs Ethernet 10 Gb dzięki czemu przesyłanie plików między komputerami czy praca z sieciową pamięcią masową o wysokiej wydajności trwa nawet 10 razy krócej.

https://www.youtube.com/watch?v=a38_qR-S8Yo

Niestety takie urządzenie musi kosztować. I choć Apple nie zdradził dokładnie konfiguracji cenowych nowego iMaca Pro, to zasygnalizował tylko, że cena zaczynać się będzie od prawie 5 000 dolarów. Ile to będzie na nasze złotówki? Nawet strach przeliczać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx