czwartek, 7 lipca

Firma Apple podczas swojej dzisiejszej konferencji ogłosiła odświeżone modele komputerów iMac, które posiadają teraz najlepsze wyświetlacze z komputerów Mac o jasności 500 nitów i obsługą 1 miliarda kolorów, dzięki czemu wyświetlacze są o 43% jaśniejsze od poprzednich modeli.

Nowe iMaki mają do trzech razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednimi generacjami, szybsze procesory, porty Thunderbolt 3 i szybsze pamięci masowe. iMac jest teraz jeszcze szybszy i jeszcze wydajniejszy. Każdy iMac ma nowy procesor Intel Core siódmej generacji. Jest dzięki temu najszybszym ze wszystkich dotychczasowych iMaców. Modele 27-calowe osiągają 4,2 GHz, a 21,5-calowe – 3,6 GHz. Jednocześnie Turbo Boost zapewnia dodatkową moc podczas używania aplikacji intensywnie wykorzystujących procesor, takich jak Logic Pro czy Final Cut Pro.

Pamięć masowa Fusion Drive nie pozostaje w tyle. Działa błyskawicznie i jest teraz wyjątkowo pojemna i dostępna w standardowej konfiguracji modeli z 21,5-calowym i 27-calowym wyświetlaczem Retina. Same pamięci SSD są w odświeżonych komputerach iMac o 50 procent szybsze, a grafika na komputerach jest bardziej wydajna dzięki kartom Radeon Pro 500 o maksymalnej pojemności 8 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o szybsze osiągi, model 21,5-calowy zapewnia do trzech razy szybsze prędkości w porównaniu do poprzedniego modelu iMaca, a 27-calowy model jest o 50 procent szybszy.

Odświeżone komputery iMac są dostępne w internetowym sklepie Apple już od dziś. Za model 21,5-calowy zapłacimy 5499 złotych, za model 4K 21,5 calowy 6499zł, a za model 5K 21,5 calowy 7499 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek
5 lat temu

Lake Kaby ?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx