sobota, 20 lipca

Firma Apple ogłosiła dziś, że 30 konferencja Worldwide Developers Conference rozpocznie się w poniedziałek, 3 czerwca i potrwa do piątku 7 czerwca i odbędzie się w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii.

Deweloperzy już od dziś mogą się zarejestrować, aby wyrazić chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jak od wielu lat, uczestnicy WWDC będą wybierani w systemie loterii ze względu na popularność konferencji.

Koszt udziału w warsztatach to 1599 dolarów, ale tylko deweloperzy, którzy wygrają wyżej wspomnianą loterię, będą mogli kupić bilet.

Aby wziąć udział w loterii, programiści muszą być członkami Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program na dzień 14 marca 2019 roku o godzinie 9:00 czasu pacyficznego. Rejestracja będzie otwarta do 20 marca 2019 roku do godziny 17:00 czasu pacyficznego, a deweloperzy, którzy wygrają bilet, zostaną powiadomieni o tym do 21 marca.

Apple udostępnia również studentom i członkom organizacji STEM do 350 stypendiów studenckich na WWDC. Stypendia obejmują bezpłatny bilet wstępu na WWDC, bezpłatne zakwaterowanie i bezpłatne roczne członkostwo w programie Apple Developer. Ci, którzy chcą wygrać stypendium, będą musieli stworzyć interaktywny plac zabaw Swift, który można przeżyć w ciągu trzech minut. Apple przyjmuje zgłoszenia do niedzieli 24 marca, a ze zwycięzcami stypendiów, skontaktuje się do poniedziałku 15 kwietnia.

Apple WWDC keynote służy do wprowadzenia nowego oprogramowania, zapowiedzi nowych sprzętów i umożliwienia firmie nawiązania kontaktów z programistami z całego świata. W tym roku spodziewamy się, że Apple wprowadzi iOS 13, macOS 10.15, tvOS 13 i watchOS 6.

Najważniejsze wydarzenie odbędzie się 3 czerwca, kiedy to będziemy mieli pierwsze spojrzenie na nowe systemy operacyjne. W tej chwili nie wiadomo, czy zadebiutuje na nim nowy sprzęt, ale czekamy na wieści o nadchodzącym modularnym komputerze Mac Pro firmy Apple. Dodatkowe szczegóły dotyczące tego, czego możemy się spodziewać, będą niewątpliwie widoczne, ponieważ zbliża się termin czerwcowej konferencji.

Apple organizuje Worldwide Developers Conference w San Jose od 2017 roku, a wydarzenie zawsze odbywa się w tym samym czasie w czerwcu.

Deweloperzy, którzy nie zostaną wybrani do udziału w konferencji, będą mogli transmitować go na żywo za pośrednictwem witryny Apple Developer lub dedykowanej aplikacji WWDC na iPhone’a, iPada i Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx