niedziela, 25 września

RTL Group, największa firma nadawcza i produkcyjna w Europie, potwierdziła potencjalną współpracę partnerską z Apple.

„Prowadzone są także dyskusje z nowymi platformami OTT, takimi jak Apple”, powiedział Bert Habets, dyrektor generalny RTL Group, mówiąc o wyzwaniach firmy na dziś informuje Deadline. OTT to skrót od usług medialnych over-the-top i przypuszczalnie odnosi się do szeroko oczekiwanej usługi przesyłania strumieniowego wideo Apple.

RTL Group jest właścicielem Fremantle, który współtworzy seriale i teleturnieje takie jak American Idol, America’s Got Talent, The Price is Right oraz Family Feud w Stanach Zjednoczonych. Nie jest jasne, czy któraś z tych serii będzie rozpowszechniana w serwisie wideo Apple lub czy partnerstwo skupi się wyłącznie na oryginalnej treści.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje swoją platformę wideo podczas konferencji 25 marca w Steve Jobs Theatre. Firma ma już na koncie dziesiątki oryginalnych programów telewizyjnych i filmów, w tym bezimienne poranne show z udziałem Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve’a Carella.

Wiele raportów wskazuje, że Apple planuje uruchomienie usługi wideo pomiędzy kwietniem i majem, a wprowadzenie do ponad 100 krajów planowane jest do końca roku. Oczekuje się formatu subskrypcji, ale cena pozostaje znakiem zapytania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx