wtorek, 27 lutego

W wersji beta iOS 12.2 firma Apple poprawiła jakość wiadomości audio wysyłanych w aplikacji Wiadomości po przełączeniu na nowy kodek Opus o częstotliwości 24000 Hz, w porównaniu z poprzednio używanym kodekiem AMR o częstotliwości 8000 Hz.

Szczegółowe informacje na temat poprawy jakości dźwięku zostały udostępnione dziś na Twitterze. Apple wcześniej używał formatu plików .AMR dla swoich wiadomości audio, ale w wersji beta przeszedł na .CAF.

Na urządzeniach z systemem iOS z systemem iOS 12.2 lub macOS 10.14.4 pliki .CAF brzmią znacznie wyraźniej i głośniej, co oznacza znaczną poprawę w stosunku do poprzedniej jakości dźwięku.

W tej chwili, aby usłyszeć lepszą jakość dźwięku, wiadomości audio muszą być wysyłane z urządzenia z systemem iOS 12.2 na urządzenie z systemem iOS 12.2 (lub Mac z systemem MacOS Mojave 10.14.4). Wiadomość audio wysłane na urządzenia z systemem iOS 12.1.4 używają oryginalnego formatu pliku .AMR, a nie ulepszonego formatu pliku .CAF. Użytkownik Twittera, który pierwszy udostępnił wiadomości zrobił porównanie na Twitterze:

Nowy kodek Opus 24000 Hz wydaje się tworzyć większe rozmiary plików, ale nie powinno to stanowić większego problemu, ponieważ wiadomości domyślnie usuwają zawartość audio już po kilku minutach.

Wszyscy użytkownicy systemu iOS mogą spodziewać się znacznej poprawy jakości wiadomości audio w aplikacji Wiadomości po aktualizacji do systemu iOS 12.2. Spodziewamy się, że iOS 12.2 zostanie wydany wkrótce po konferencji Apple 25 marca, ponieważ pozwoli także Apple na włączenie nowej usługi subskrypcji Apple News, która ma zostać wprowadzona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx