poniedziałek, 15 lipca

OS X El Capitan

Firma Apple ogłosiła właśnie OS X 10.11 El Capitan, najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego Mac. OS X El Capitan zawiera ulepszenia w interfejsie użytkownika oraz nowe wersje wielu wbudowanych aplikacji, w tym Safari, Mail i Notatki oraz ulepszone wyszukiwanie Spotlight z rozszerzeniem języka naturalnego i wyszukiwanie kontekstowe wyników, wprowadza nową, znaną z iOS 8, bibliotekę Metal pomagającą szybko renderować grafikę 3D, oraz wiele innych funkcji i udoskonaleń.

OS X 10.11 El Capitan zawiera nową wersję Safari z z funkcją przypinania zakładek i wyciszania poszczególnych kart, zaktualizowaną aplikacją Mail z rozszerzonym trybem pełnoekranowym i nowymi gestami. OS X 10.11 El Capitan będzie dostępny dla deweloperów już dziś. Publiczna wersja beta pojawi się w lipcu a finalny produkt trafi w ręce użytkowników na jesieni jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla obsługiwanych komputerów Mac.

  • Nowe gesty sprawiają, że łatwiej niż kiedykolwiek dokonacie szybkich działań, takich jak usuwanie wiadomości w programie Mail.

232333-1280

  • Przypięte w Safari zakładki to strony, które często sprawdzamy i które zawsze są zawsze dostępne i aktualne

232339-1280

  • Spotlight przeszukuje teraz jeszcze więcej miejsc dla bardziej użytecznych wyników, w tym pogodę i wyniki sportowe.

232342-1280

  • Spaces Bar sprawią, że łatwiej niż kiedykolwiek stworzysz wiele pulpitów, co da więcej miejsca do pracy
  • Split View automatycznie ustawia obok siebie dwie aplikacje, wykorzystując każdy piksel ekranu Mac

232343-1280

  • El Capitan sprawia, że wiele obszarów OS X działa znacznie szybciej

232348-1280

  • Metal, technologia znana z iOS 8 daje aplikacjom niemal bezpośredni dostęp do GPU dzięki czemu granie na Macu przechodzi w zupełnie inny wymiar
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
macbook
macbook
9 lat temu

Najpierw niech wymienią wadliwe ekrany w MacBookach, w których samoistnie odkleja się warstwa antyrefleksyjna,a nie udają durniów, że to „wada kosmetyczna niepodlegająca gwarancji”… To na co mi „retina” z przebarwieniem na środku ekranu…?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx