środa, 21 lutego

Według najnowszych doniesień, Apple zaproponował otwarcie systemu komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) dla iPhone’a, którego używa dla Apple Pay, również dla innych usług płatniczych, aby w ten sposób zapobiec zbliżającym się działaniom regulacyjnym Unii Europejskiej.

We wtorkowym raporcie Reuters podał, że Apple zaoferował konkurentom dostęp do systemu NFC w iPhone’ach, ale nie jest jeszcze jasne, czego dotyczy propozycja Apple. Banki skarżyły się, że wyłączny dostęp Apple do bezstykowego chipa NFC w swoich urządzeniach uprzywilejowuje Apple Pay w stosunku do innych systemów płatności.

W maju 2022 roku unijny organ nadzoru antymonopolowego oficjalnie sprzeciwił się ograniczaniu przez Apple dostępu dla konkurentów do technologii mobilnej, co utrudnia konkurentom rozwój alternatywnych usług portfela mobilnego na urządzeniach Apple.

Konkurent Apple Pay, PayPal i inni rywale podobno odegrali sporą rolę w decyzji UE o skierowaniu w Apple skarg antymonopolowych dotyczących jego portfela mobilnego. Mówi się, że firma złożyła nieformalne skargi dotyczące sposobu, w jaki Apple ogranicza aplikacjom innych firm dostęp do funkcji NFC iPhone’a, co doprowadziło do wydania przez Komisję Europejską pisemnego zgłoszenia zastrzeżeń przeciwko Apple.

Według osób zaznajomionych ze sprawą i cytowanych w raporcie, Komisja Europejska prawdopodobnie w przyszłym miesiącu zwróci się do konkurentów i klientów o opinie, zanim podejmie decyzję o przyjęciu oferty Apple.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple spotyka się z krytyką za ograniczanie dostępu do NFC w iPhonie. W 2019 Niemcy próbowały uchwalić prawo zmuszające Apple do otwarcia NFC na zewnętrzych konkurentów jednak finalnie nic takiego się nie wydarzyło.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Isaak
Isaak
2 miesięcy temu

Czyli blik zbliżeniowy na iPhonie

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx